Grizman obilježio Atletikovu pobjedu protiv Valjadolida

Gosti praktično bez mnogo šansi, iako su po posjedu parirali Madriđanima

Atletiko Madrid slavio ubjedljivu pobjedu. Twitter

21.1.2023

Atletiko Madrid je danas za samo deset minuta riješio pitanje pobjednika protiv Valjadolida.

Prvi gol dolazi iz 18. minuta, akcija je dugo trajala, a onda su ubrzali fudbaleri Atletika, lopta dolazi do Antoana Grizmana (Antoine Griezmann) koji petom proigrava Moratu, a onda magija, odbrambeni igrač Valjadolida odlazi uklizavanjem prema tribinama, Morata u drugu stranu, postiže pogodak za 1:0.

Samo pet minuta kasnije 2:0 za Atletiko, Molina je prošao po desnoj strani, uposlio Grizmana koji je bio na pravom mjestu.

U 28. minutu Antoan Grizman izvodi slobodan udarac, Hermoso skače i pokušava, a nakon odbijene lopte golmana, iz drugog pokušaja uspijeva da ubaci loptu u gol za konačnih 3:0.

Nakon toga mirnija igra, ali je Atletiko bio taj koji je bio bliži četvrtom golu, posebno u finišu utakmice.

Gosti praktično bez mnogo šansi, iako su po pojsedu parirali Atletiko Madridu.

Atletiko je sada četvrti sa 31 bodom, dok je Valjadolidu ovo peti poraz i gori im pod nogama.

Treba napomenuti da je danas svoj debi za Madriđane imao Memfis Depaj (Memphis Depay), koji je došao iz Barcelone za tri miliona eura.