Lacio i Fiorentina podijelili bodove

Lacio propustio šansu da se izjednači sa Interom po broju bodova

Lazio. AP

29.1.2023

U utakmici 20. kola talijanske Serie A Lacio je na svom Olimpiku igrao neriješeno sa Fiorentinom. Utakmica nije obilovala šansama, i rezultat 1:1 kojim je završena je ipak bio najrealniji.

Lacio je poveo nakon samo sedam minuta golom Nikola Kazale (Nicolo Casale), a do kraja poluvremena nije bilo previše prilika.

Fiorentina je u 49. minuti izjednačila preko Nikolasa Gonzaleza.  U nastavku utakmice igrači su igrali sa strahom, kao da su željeli da se utakmica završi neriješeno i da ih greška ne košta bodova.

Želja im se ispunila i utakmica je završena rezultatom 1:1.

Lacio je sa ovim remijem došao na diobu trećeg mjesta sa Atalantom koja također ima 38 bodova.

Fiorentina je sada dvanaesta sa 24 boda i sigurno je da se neće boriti za Europe ove sezone.