Milan slavio važnu pobjedu u borbi za vrh tabele

"Rossoneri" su trenutno treći na tabeli sa 44 boda na svom kontu, dok je Monca na desetoj poziciji sa 29 bodova

Milan je salvio treću uzastopnu pobjedu. Twitter

N. R.

18.2.2023

Fudbaleri Milana slavili su pobjedu protiv Monce u gostima sa 1:0 u 23. kolu Serije A.

Još uvijek aktuelni šampion Italije bio je u katastrofalnoj formi od početka godine, ali je uspio da u zadnjih sedam dana veže i treći trijumf minimalnim rezultatom, poslije Torina i Totenhema u Ligi prvaka.

Strijelac jedinog pogotka bio je Žunior Mesijas (Junior Messias) u 31. minuti, kada se poslije duge akcije svog tima i velike gužve u kaznenom prostoru Monce, dokopao lopte i odličnim udarcem sa 16 metara zatresao mrežu golmana Di Gregorija (Di Gregorio).

Monca je u drugom poluvremenu prijetila, pokušavala je da dođe do gola, a najbliža je bila u 73. minuti, kada je Patrik Ćurija (Patrick Ciurria) pogodio stativu.

Bosanskohercegovački reprezentativac Rade Krunić večeras je igrao do 83. minute kada je zamijenjen, a treba napomenuti da je Krunić bio starter u posljednjih pet utakmica u dresu Milana.

Milan je trenutno treći na tabeli sa 44 boda na svom kontu, dok je Monca na desetoj poziciji sa 29 bodova.