Mesi golom iz slobodnjaka u 94. minuti donio pobjedu PSG-u

Spektakl na Parku prinčeva

Majstorija Mesija iz slobodnog udarca. Twitter

19.2.2023

Spektakularnu utakmicu odigrali su PSG i Lil na Parku prinčeva u okviru 24. kola francuske Lige 1.

Vidjeli smo prokrete, sedam pogodaka, te dramatičnu završnicu, u kojoj se radovao domaćin (4:3).

Krenulo je majstorijom Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe)., koji je u 11. minuti promiješao odbranu gostiju i doveo PSG u vodstvo.

Prednost "Svetaca" u 17. minuti povisio je Nejmar (Neymar), da bi Bafode Diakite u 24. smanjio na 2:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuni preokret. Džonatan Dejvid (Jonathan David) je iz penala u 58. minuti poravnao rezultat, a njegov imenjak Bamba u 69. pogodio za 2:3.

Mbape je svojim drugim golom u 87. minuti izjednačio na 3:3, a pobjedu PSG-u golom iz slobodnog udarca u 94. minuti donio je Lionel Mesi (Messi).

Treba reći i da je PSG u ovoj utakmici ostao bez Nejmara, koji je morao napustiti teren zbog povrede u 57. minuti.

PSG je ostao vodeći s 57 bodova, dok je Lil na šestom mjestu s 41 bodom.