Derbi dela Mole pripao Juventusu: Viđeno šest golova

Iako je Torino dva puta vodio na kraju su poraženi

Juventus slavio u Derbiju dela Mole: Viđeno šest golova. Screenshot/Twitter

28.2.2023

Derbi grada Torina ili "Derbi dela Mole" je pružio fantastičnu zabavu gledaocima. Juventus je u sklopu 24. kola slavio protiv Torina rezultatom 4:2.

Gosti, barem u formalnom smislu, su prvi poveli kada je Jan Karamo (Yan Karamoh) postigao gol već u drugoj minuti.

Slavlje nije predugo trajalo za "Bikove", pošto je Huan Kvadrado (Juan Cuadrado) u 16. minuti postigao gol na asistenciju Filipa Kostića.

Torino je ponovo poveo u 43. minuti, a ovaj put je strijelac bio Paragvajac Antonio Sanabria.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, defanzivac Juventusa Danilo je pogodio za 2:2.

U drugom poluvremenu je Juventus bio bolja ekipa, a poveli su preko Bremera.

Finalnih 4:2 je postavio Adrijen Rabio (Adrien Rabiot) u 81. minuti.

Jedan od bitnijih trenutaka na utakmici je bio i drugi debi Pola Pogbe (Paul) u 66. minuti. On se na ljeto vratio u Juventus, ali je sve vrijeme bio povrijeđen.

Juventus je sada 7. sa 35 osvojenih bodova i za šestoplasiranom Atalantom zaostaju samo 6 bodova.

Torino je poslije ove utakmice 9. sa 31 osvojenim bodom i nalaze se u zlatnoj sredini, ali izlazak u Europu se ne čini kao realan ishod.