PREMIJER LIGA

Bornmut iznenadio Liverpul: Van Dajk i Salah ih koštali bitnih bodova

Liverpul nije iskoristio priliku da se odvoji od Njukasla, dok je Bornmutu ova pobjeda donijela 16. mjesto i sigurnu zonu

Bornmut iznenadio Liverpul: Van Dajk i Salah ih koštali bitnih bodova. Screenshot/Twitter

11.3.2023

Bornmut je na svom stadionu otvorio 27. kolo protiv Liverpula i uspjeli su slaviti rezultatom 1:0.

Momenat odluke se desio u 28. minuti kada je Filip Biling (Philip Billing) pogodio na asistenciju Vatare (Outtara).

Tome je prethodila glupost jednog od najboljih defanzivaca svijeta Virdžila Van Dajka (Virgil Van Dijk) koji je odlučio da ne prati Vataru u šesnaestercu i pustio ga da slobodno pošalje loptu u peterac.

Liverpul je imao priliku izjednačiti u 69. minuti. Nakon što je Adam Smit (Smith) igrao rukom u svom šesnaestercu, Mohamed Salah je prišao da šutira penal, ali je promašio gol.

Trešnjicama je ovo bitna pobjeda u borbi za opstanak. Oni su preskočili tri ekipe i trenutno su u sigurnoj zoni na 16. poziciji sa 24 osvojena boda.

Liverpul je i dalje peti sa 42 boda, ali su sada u opasnosti od Njukasla koji bi ih eventualnom pobjedom prešao.