Arsenal nastavio pohod prema tituli: Mančester junajted kiksao

Leandro Trosar het-trikom asistencija poveo Topnike ka pobjedi

Arsenal nastavio pohod prema tituli: Trosar upisao het-trik asistencija. AP

12.3.2023

27. kolo engleske Premijer lige je donijelo nove zanimljive duele. Fulam je u derbiju Londona poražen na svom terenu od lidera na tabeli, ekipe Arsenala rezultatom .

Prvi gol je viđen u 21. minuti kada je brazilski defanzivac Gabrijel pogodio poslije kornera koji je izveo Leandro Trosar (Trossard).

Gabrijel Martineli (Martinelli) je pet minuta poslije poduplao vodstvo Topnika, ponovo na asistenciju Trosara.

Het-trik asistencija je zaključio u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je na njegovo dodavanje pogodio Martin Edegar (Odegaard).

Arsenal je tako zadržao prednost nad Mančester sitijem od pet bodova.

Mančester junajted je na Old Trafordu kiksao protiv Sautemptona. Duel na Old Trafordu završen je bez golova iako su oba tima imala dvocifren broj šuteva. Oba golmana su upisala po četiri odbrane. Sautempton nije uspio iskoristiti činjenicu da je Junajted od 34. minute imao igrača manje nakon što je direktan crveni karton dobio Kazemiro (Casemiro).

U posljednoj utakmici koja se igrala u ovom terminu Vest Hem i Aston Vila su remizirali, a rezultat je glasio 1:1.

Poveli su gosti iz Birmingema golom Olija Votkinsa (Ollie Watkins) u 17. minuti, da bi u 26. londonska ekipa izjednačila iz penala preko Saida Benrame (Benrahma).