Na programu su bile dvije zaostale utakmice sedmog kola engleske Premijer lige

Fudbaleri Arsenala bez problema protiv Evertona. AP

1.3.2023

Večeras su engleskoj Premijer ligi nadoknađene dvije utakmice.

Arsenal je bez većih problema slavio protiv Evertona rezultatom 4:0.

Arsenal je poveo preko Bukaja Sake (Bukayo) u 40. minuti. Engleski reprezentativac je primio loptu na uglu šesnaesterca i poslao je ispod prečke.

Nekoliko minuta kasnije Saka je opet učestvovao u golu, ovaj put kao asistent za Gabrijela Martinelija (Gabriel Martinelli).

U 71. minuti je Edegard (Odegard) uputio udarac, a lopta je promijenila smjer i prevarila golmana Evertona. Konačnih 4:0 je postavio Martineli sa svojim drugim golom.

Arsenal je prednost vratio na pet bodova ispred drugoplasiranog Mančester sitija.

Everton je 18. sa 21 osvojenim bodom.

U drugoj utakmici Liverpul je na Enfildu slavio protiv Vulverhemptona rezultatom 2:0.

Prvi pogodak na utakmici je postigao nizozemski defanzivac Virdžil Van Dajk (Virgil Van Dijk), koji je glavom pogodio.

Drugi gol Redsa je bio djelo Mohameda Salaha, a ovo je bitna pobjeda za fudbalere Liverpula u borbi za evropska takmičenja.

Trenutno su 6. sa dva boda manje od Njukasla.