KVALIFIKACIJE ZA EURO 24

Švicarska demolirala Bjelorusiju u Novom Sadu, Turska sigurna u Armeniji

U drugoj utakmici grupe I Kosovo je remiziralo sa Izraelom, a rezultat je glasio 1:1

Štefen predvodio Švicarsku u pobjedi protiv Bjelorusije. AP

25.3.2023

Reprezentacija Švicarske je na gostovanju u Novom Sadu  na stadionu Karađorđe igrala sa Bjelorusijom i slavila je rezultatom 0:5.

Krilni napadač Lugana i Švicarske Renato Štefen (Steffen) je postigao het-trik u prvom poluvremenu i tada već riješio pitanje pobjednika.

Štefen je prvi gol postigao već u 4. minuti, nakon što je odlično pogodio sa nekoliko metara i ostavio golmana nepomičnog. U 17. minuti je bio najspretniji nakon udarca Granita Džake (Xhake) i bez većih problema je savladao golmana. Igrala se 29. minuta kada je on upotpunio het-trik golom na asistenciju Rikarda Rodrigeza (Ricardo Rodriguez). Time je postigao najbrži het-trik u historiji švicarske reprezentacije.

Konačnih 0:5 su postavili Džaka, udarcem sa ivice šesnaesterca  u 62. i Zeki Amduni (Amdouni) u 65. minuti.

U drugoj utakmici grupe I, Kosovo i Izrael su remizirali rezultatom 1:1.

U utakmici grupe D Turska je slavila na gostovanju kod Armenije rezultatom 1:2.

Armenci su poveli u 10. minuti, nakon što je Ozan Kabak, defanzivac Turske, postigao autogol.

Orkan Kokdžu (Kokcu) je izjednačio u 35. minuti, brzim i snažnim udarcem u donji lijevi ugao, matiravši golmana Beglarijana (Beglaryan). Kerem Akturkolu (Akturkoglu) je postigao pobjednički pogodak u 64. minuti utakmice.

Večeras je na programu druga utakmica grupe D, u kojoj će se sastati Hrvatska i Vels.