Tok utakmice / Željezničar - Velež 1:2

Velež je u dobroj poziciji

Željezničar - Velež. N. Šaljić

19.4.2023

Na programu je uzvratna utakmica Kupa Bosne i Hercegovine između Željezničara i Veleža, koja se igra na stadionu Grbavica.

Prva utakmica je obilovala šansama, ali je utakmica završena pobjedom Mostaraca rezultatom 1:0. Strijelac tog gola je bio mladi Tarik Šikalo.

U ranije završenoj utakmici Zrinjski je slavio rezultatom 4:0 protiv Tuzla Cityja i tako sa ukupnim skorom 7:0 prošao u finale. Finale je na programu 17. maja na stadionu Bilino polje u Zenici.

90' - Produženo je 4 minute

85' - Privode polako utakmicu kraju igrači Veleža.

80' - Nastavljaju se redati šanse na obje strane terena, ali sve ovo odgovara Veležu.

73' - GOLLL! Vodi Velež. Krasna akcija Mostaraca. Dodavanje Haskića fenomenalno i utrčavanje Anđušića za 1:2. Na korak su Mostarci od finala.

71' - Poigrava se sada Bender, ali ne uspijevaju to kazniti Mostarci.

66' - Dobar pokušaj sada Santosa. Bit će korner za Plave

Semir Štilić. N. Šaljić

58' - Sudija Petrović prekinuo utakmicu da igrači mogu iftariti.

57' - Velika šansa za Željezničar. Centaršut je uputio Santos, a Amoa je sam u petercu glavom šutirao pored gola Veleža.

53' - Izborio je Lauš slobodni udarac. Incident sada na terenu. Cocalić i Lauš su se posvađali. Hrkač je odlično

50' - Kontroliše Željezničar početak utakmice, iako je Velež imao dobru priliku iz kontre, ali je Vehabović loše dodao prema naprijed i tu se sve završilo.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

Igrači idu u svlačionce na poluvremenu. N. Šaljić

HT - Poluvrijeme na stadionu Grbavica. Rezultat je 1:1. To više odgovara Mostarcima.

45' - Igrat će se još jedna minuta.

44' - Opasan pokušaj Haskića, ali brani to skoncentrisani Bender.

38' - Plavi su preuzeli ponovo kontrolu lopte, ali nema previše opasnih prilika na gol gostiju.

33' - Štilić je zaprimio udarac u veoma neugodno područje. Dobit će slobodni udarac za svoju muku. Ništa od prilike za Željezničar.

Zvonić u borbi prije gola. N. Šaljić

28' - Pokušaj Hodžića ide pored gola.

27' - Žuti karton za Šikala. Oborio je Amou koji je krenuo u kontru.

22' - Koliko je opasan samo Santos. Ponovo prijeti golu Veleža, ali brani to golman Hadžikić

20' - Zamijenile su se uloge na utakmici. Velež je opasniji u minutama poslije gola. Kao da je pogodak Zvonića ošamutio domaću ekipu.

Najvatreniji navijači Željezničara. N. Šaljić

16' - GOLLL!!! Izjednačio je Velež poslije kornera. Koliko je samo putovala lopta. Denis Zvonić je donio izjednačenje Veležu.

10' - Apsolutna dominacija Željezničara u prvih 10 minuta utakmice

7' - GOLLL!!! Vodi Željezničar. Kako je brz Santos. Omar Beća pogađa za 1:0.

5' - Prvih pet minuta prošlo u posjedu lopte Željezničara.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.