KUP BOSNE I HERCEGOVINE

Velež slavio u prvoj utakmici protiv Željezničara: Šikalo igrač odluke

Fudbaleri Veleža su u ne previše interesantnoj utakmici slavili golom 19-godišnjeg Šikala i imaju prednost pred uzvrat koji je na rasporedu za 14 dana

Počela je utakmica. Screenshot

5.4.2023

Velež je, u prvoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine, slavio protiv Željezničara na stadionu Rođeni rezultatom 1:0.

Mostarci su tako stekli solidnu prednost pred uzvratni duel. Gol odluke je postigao 19-godišnji Tarik Šikalo, nakon što je Samir Zeljković odlično prošao po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, nakon čega je Anđušić odličnim potezom izbacio nekoliko defanzivaca Željezničara.

Ostatak utakmice je proveo u mirnijem tonu, bez većih prilika sa obje strane, što je i očekivano s obzirom na ulog koji nosi ova utakmica.

Uzvratna utakmica na stadionu Grbavica se igra za 14 dana.

FT - Gotovo je. Velež je slavio.

90' - 4 minute nadoknade u Mostaru.

83' - Veoma blijeda partija Željezničara. Pokušavaju dugim loptama pronaći napadače, ali im to ne polazi za rukom.

75' - Bakljada u Mostaru. Očekuje nas kraća stanka

68' - Anđušić je krenuo u kontru, ali je izgubio korak i sustigli su ga defanzivci sarajevske ekipe. Protraćena dobra situacija.

65' - Na utakmici je od svega najviše viđeno žutih kartona.

60' - Nesporazum odbrane Željezničara, ali nije to uspio iskoristiti strijelac vodećeg gola Šikalo.

59' - Željezničar ima posjed lopte u drugom poluvremenu, ali izabranici Jusufbegovića su uspjeli da iskontrolišu sve opasne situacije.

52' - Borba na sredini terena u drugom poluvremenu. Nema previše uzbuđenja.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme u Mostaru! Velež vodi golom Šikala iz 7. minute.

44' - Haskić je imao priliku da pogodi, ali nije uspio stići centaršut.

41' - Atraktivan pokušaj Drlje ide preko gola.

36' - Oba trenera su dobili žute kartone.

32' - Santos je sada imao šansu da matira Hadžikića, ali previše igrača je bilo između njega i gola da bi uspio matirati golmana domaće ekipe.

31' - Prva ozbiljnija prilika za Željezničar. Šehić je poslao loptu u šesnaesterac, a šut Štilića odlazi u korner.

26' - Veoma slaba partija Željezničara u prvih 25 minuta. Jedna poluprilika za Santosa je sve što su uspjeli ponuditi.

19' - Haskić je opet imao priliku, ali udarac sa 20 metara je završio daleko pored gola.

17' - Hrkač je dobio žuti karton. Prvi igrač koji je upisan u bilježnicu sudije Bandića.

12' - Odlična šansa za Haskića iz kornera, ali je šutirao preko gola.

7' - Odličan prodor Zeljkovića po desnoj strani. Ubacio je loptu u šesnaesterac, a Šikalo se fenomenalno snašao i uspio izaći sam ispred golmana Bendera, te ga matirati za vodstvo Veleža.

5' - Odličnu je priliku imao Santos, ali ga je uspio zaustaviti golman domaće ekipe Hadžikić u namjeri da postigne gol.

1' - Počela je utakmica

20:29 - Igrači oba tima predvođeni glavnim sudijom Antonijem Bandićem su izašli na teren. Uskoro nas očekuje početak utakmice.

20:18 - U drugom polufinalnom susretu odigranom na stadionu Tušanj Zrinjski je protiv ekipe Tuzla City slavio rezultatom 0:3.

20:00 - Poznati su sastavi obje ekipe

FK Željezničar:

Bender, Galić, Drina, Cocalić, Šehić, Hodžić, Mekić, Drljo, Štilić, Santos, Krpić

FK Velež:

Hadžikić, Domić, Hrkač, Zvonić, Zeljković, Hasanović, Vehabović, Šikalo, Lauš, Anđušić, Haskić

Večeras se na stadionu Rođeni, u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine, sastaju Velež i Željezničar.

Velež je u četvrtfinalu prošao ekipu Sloge Doboj ukupnim rezultatom 7:0. Željezničar je bio bolji od gradačačke Zvijezde rezultatom 5:3.

U dosadašnjem dijelu Premijer lige BiH ovi rivali su se sastali dva puta. Mostarci su u prvom bili uspješniji rezultatom 3:1, dok su u drugoj uspješniji bili sarajevski Plavi 2:0.