Velež nadigrao Borac za vrijednu pobjedu u borbi za Evropu

"Rođeni" bez poraza protiv Banjalučana ove sezone

Slavlje "Rođenih". FK Velež

1.5.2023

Fudbaleri Veleža upisali su veliku pobjedu protiv Borca sa 2:0 u jednom od derbija 29. kola Premijer lige BiH.

"Rođeni“ su odlično otvorili i utakmicu i poveli već u 6. minuti nakon pogotka Nermina Haskića koji se našao na pravoj poziciji nakon što se lopta odbila od golmana Nikole Ćetkovića.

Mostarci su nastavili s napadima. U razmaku od dvije minute imali su dvije odlične prilike.

Prvo je Tarik Šikalo šutirao loše sa 11 metara nakon sjajnog dodavanja Ede Vehabovića, a onda je Nemanja Anđušić bio u izglednoj šansi nakon što je ukrao loptu neopreznom Branku Laziću.

Domaći su totalno nadigrali goste iz Banje Luke.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 72. minuti kada je Nemanja Anđušić realizovao najstrožiju kaznu, koju je sudija Antoni Bandić dosudio nakon prekršaja Lazića nad Haskićem.

Borac nije uspio savladati Velež ni u trećoj utakmici ove sezone.

U prvom duelu ove dvije ekipe bilo je neriješeno (0:0) u Banjoj Luci, da bi onda "Rođeni“ u drugom susretu slavili sa 1:0. I večeras su Mostarci upisali pobjedu na svom terenu.

Velež u narednom kolu gostuje Željezničaru, dok će Borac na svom terenu dočekati Sarajevo.