Milan slavio u derbiju: "Kuha" se u borbi za Ligu prvaka

Poigravanje odbrane Lacija i Hernandezova raketa su donijele pobjedu Rosonerima

Milan: Upisali bitnu pobjedu. AP

6.5.2023

Milan je na San Siru slavio protiv Lacija u okviru 34. kola italijanske Serije A. Utakmica je završila rezultatom 2:0.

Prvi gol je viđen u 17. minuti, a djelo je alžirskog reprezentativca Ismaela Benasera (Bennacer). Odbrana Lacija se poigravala pred svojim šesnaestercom, Alžirac im se prikrao, oduzeo loptu, dodao je do Olivijea Žirua (Giroud), ovaj mu je vratio i on je matirao golmana Provedela.

Drugi gol je djelo francuskog lijevog beka Tea Hernandeza (Theo).  Njemu je loptu dodao golman na 80 metara od protivničkog gola, a on je krenuo u nevjerovatan trk, u kojem je igrače zaobilazio kao kapije na skijaškoj stazi. Kada je došao na 25 metara od gola ispalio je raketu prema golu Lacija i tu više nije bilo spasa za Nebeskoplave.

U drugom poluvremenu su gosti probali zaprijetiti, ali su se Rosoneri dobro branili i uspjeli sačuvati ovu bitnu prednost.

Milan je sada 4. sa 61 osvojenim bodom, što je za bod više od gradskog rivala, ali i  utakmicom više od Intera.

Lacio je i dalje drugi na tabeli sa 64 boda.