Džeko u akciji - Avaz
Sa utakmice na Meaci  - Avaz
+4

16.5.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmice polufinala Lige prvaka između Intera i Milana.

"Nerazuri" brane prednost od dva gola iz prvog meča (2:0). Strijelci za Inter prošle sedmice bili su Edin Džeko i Henrik Mikitarijan (Henrikh Mkhitaryan).

Inter - Milan 1:0 (Lautaro Martinez 74')

90' - Kraj, Inter je u finalu Lige prvaka!

90' - Tri minute nadoknade.

88' - Sami finiš utakmice.

81' - Žuti i za Krunića zbog prekršaja nad Čalhanoluom. Domaći su tražili i isključenje za bh. reprezentativca.

79' - Barela je sada požutio. I Tonali je dobio javnu opomenu u redovima Milana.

76' - Salemakers i Oriđi mijenjaju Diaza i Mesijasa.

74' - GOOOOOOOOOOOOOL! Lautaro Martinez pogađa i vodi Inter u finale Lige prvaka!

66' - Džeko izlazi iz igre. Odigrao je još jednu dobru partiju. Na terenu je Lukaku. Gosens je zamijenio Dimarka.

63' - Tijavo je reagovao ispred Džeke i povrijedio se. Neće moći nastaviti utakmicu, umjesto njega na teren će Kalulu.

57' - Dobra akcija Intera. Dimarko je proigrao Džeku koji se izvukao na lijevoj strani. Edin je pokušao odigrati povratnu za Lautara, ali Krunić je to presjekao.

56' - Prvi žuti karton na večerašnjoj utakmici, dobio ga je Milanov Tijavo zbog prekršaja nad Lautarom.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena na odmoru.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade.

44' - Mikitarijan zbog povrede mora van, umjesto njega u igri je Brozović.

41' - Sada je i Lautaro pokušao, ali nije bio precizan.

38' - Najbolja prilika za Inter! Džeko je šutirao glavom nakon centaršuta Čalhanolua. Odbranio je Manjan, sjajan refleks golmana Milana. Džekinu šansu pogledajte OVDJE.

37' - Kakva šansa! Rafael Leao je probio po lijevoj strani, slomio i Ačerbija, ali šut ide tik pored stative!

33' - Na Meaci je zaista spektakularna atmosfera.

30' - Inter ima veći posjed u ovim trenucima, "Nerazuri" traže gol kojim bi vjerovatno riješili pitanje prolaska u finale.

23' - Prilika za Inter. Džeko je odigrao povratnu loptu za Mikitarijana koji šutira preko gola.

15' - Džeko je faulirao Tonalija, "Rosoneri" su tražili karton za kapitena bh. reprezentacije.

13' - Lijepa akcija Intera. Džeko se izvukao na lijevu stranu, u nastavku akcije dodao do Damfrisa koji je namjestio sjajnu šansu Bareli, ali je odbranio Manjan. Na kraju je svirana nedozvoljena pozicija Džeki.

Igrači Intera i Milana na zagrijavanju - Avaz
+4

10' - Kakva šansa za Milan! Brahim Diaz je bio u odličnoj poziciji, šutirao je s 11 metara nakon dodavanja Tonalija, ali jako loše i Onana je to odbranio.

7' - Barela je šutirao sa distance, no nije bio precizan.

5' - Hernandez je zaprijetio na drugoj strani. Okušao je svoj šut sa nekih 35 metara od gola, a lopta ide malo preko prečke Interovog gola.

3' - Prva šansa na utakmici, Džekin šut je odbranio Manjan. Na kraju je sviran prekršaj.

1' - Počela je utakmica!

Treneri obje ekipe Simone Inzagi (Inzaghi) i Stefano Pioli odredili su početne sastave.

Inter: Onana, Darmian, Ačerbi, Bastoni, Damfries, Barela, Čalhanolu, Mikitarijan, Dimarko, Martinez i Džeko.

Milan: Manjan, Kalabria, Tijavo, Tomori, Hernandez, Tonali, Krunić, Mesias, Diaz, Leao i Žiru.

Pravdu na ovoj utakmici dijelit će Francuz Klemen Turpan (Clement Turpin).

Navijači Intera su priredili spektakularan doček svojim fudbalerima, te ih ovacijama ispratili na stadion. Autobus s Džekom i društvom se jedva probio do Meace.