Italija popravila utisak: Azuri pobijedili Nizozemce u golijadi

Italijani su se oporavili nakon poraza od Španije i upisali su novu pobjedu

Italija: Slavila u utakmici za treće mjesto. AP

18.6.2023

Reprezentacija Nizozemske je poražena od Italije rezultatom 2:3 u utakmici za treće mjesto Lige nacija.

Nizozemska, koja je bila domaćin ovog završnog turnira, poražena je poprilično dominantno u obje utakmice.

Italija je povela već u 6. minuti golom Federika Dimarka (Federico Dimarco). Nakon interesantne akcije njemu je loptu ostavio Đakomo Raspadori (Giacomo) i lijevi bek Intera je odličnim udarcem loptu zakucao u mrežu Nizozemaca.

Azuri su poduplali 14 minuta kasnije, a strijelac je bio Davide Fratezi (Fratessi). Užasna reakcija odbrane domaće reprezentacije ih je ponovo koštala i Italija je imala veliku prednost poslije samo 20 minuta.

Stiven Bergvajn (Steven Bergwijn) je smanjio u 62. vodstvo Italijana, ali nekoliko minuta kasnije Federiko Kijeza (Federico Chiesa) je ponovo odveo Italijane na dva gola razlike.

Imali su Nizozemci šansu da se vrate u utakmicu. Vajnaldum (Wijnaldum) je pogodio u 90. minuti za konačni rezultat, a nizozemskim fudbalerima nije pomoglo ni devet minuta sudijske nadoknade.

Podsjetimo, u finalu Lige nacija večeras od 20:45 sati igraju Hrvatska i Španija.