KONFERENCIJSKA LIGA

Borac kapitulirao u 95. minuti, za trijumf Austrije pogodio potencijalni bh. reprezentativac

Uzvratna utakmica igra se za sedam dana u Banjoj Luci

Tabaković: Donio trijumf svom timu. Twitter

27.7.2023

Fudbaleri Borca nes(p)retno su izgubili u prvom meču 2. pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Austrije Beč (1:0).

Potencijalni bh. reprezentativac Haris Tabaković pogodio je u petoj minuti sudijske nadoknade za veliki trijumf svog tima i prednost uoči revanša.

Domaći su od starta napali Banjalučane. Tabakoviću je u 7. minuti poništen gol zbog ofsajda.

Borac je imao priliku preko Hosea Kortesa (Jose Cortes), ali promjene rezultata nije bilo sve do samog finiša.

Najbolju šansu za Banjalučane propustio je Enver Kulašin u 80. minuti kada je izašao sam pred protivničkog golmana, matirao ga, ali je defanzivac Martins u posljednji čas spasio svoj gol.

Uzvratna utakmica igra se za sedam dana u Banjoj Luci.