REVANŠ UTAKMICA

Tok utakmice / Borac - Austrija Beč 1:2

Prvi meč ove dvije ekipe odigran u Beču završen je pobjedom Austrije (1:0) golom u 94. minuti

Sa utakmice u Banjoj Luci. Mondo / Dragan Šutvić

3.8.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos uzvratne utakmice 2. pretkola Konferencijske lige koju u Banjoj Luci igraju Borac i bečka Austrija.

Prva utakmica ova dva rivala odigrana u Beču završila je pobjedom Austrije i to golom Harisa Tabakovića, potencijalnog bh. reprezentativca, u 94. minuti.

Borac - Austrija 1:2 (Kortes 49' / Gruber 52', Polster 65')

72' - Kulašin je sada zaprijetio, ali nema promjene rezultata.

65' - GOL! Preokret Austrije, Polster je strijelac!

60' - Vranješ je bio u odličnoj prilici, ali loše je šutirao.

52' - GOL! Hladan tuš u Banjoj Luci, Gruber je pogodio za izjednačenje rezultata.

50' - Sada nas očekuje spektakl u Banjoj Luci. Borac je nulirao zaostatak iz prve utakmice.

49' - GOOOOOOOOOOOL! Borac vodi golom Kortesa! Start drugog dijela kao iz snova za Banjalučane!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme.

45' - Četiri minute nadoknade.

42' - Prečka! Kvržić je raspalio po lopti, ali okvir gola spašava Austriju.

40' - Nevjerovatne tri šanse za goste! Ćetković je odbranio nezgodan udarac Fišera, a potom je reagirao i sekund kasnije, da bi na kraju Predragović očistio loptu sa gol-linije.

33' - Kortes je požutio kod domaćih.

26' - Nova prilika za Borac! Blagaić je sada prošao po lijevoj strani i dok su gosti očekivali centaršut, on se odlučio na šut, ali otišlo je to pravo u protivničkog golmana.

15' - Austrija je preuzela posjed, umirila je ritam utakmice.

6' - Velika šansa za Borac! Blagaić je asistirao, Čelić šutirao glavom, ali odbranio je to golman Austrije.

1' - Počela je utakmica u Banjoj Luci.

Treneri obje ekipe Vinko Marinović i Mihael Vimer (Michael Wimmer) odredili su početne sastave.

Borac: Ćetković, Herera, Sušić, Čelić, Kvržić, Predragović, Barski, Kortes, Blagaić, Mihajlović i Makarić.

Austrija: Fruhtl, Meisl, Handl, Lukas Galvao, Ranfti, Polster, Holand, Jukić, Gruber, Fic i Fišer.