Al Nasr sa dva igrača manje slavio u finalu: Ronaldo upisao dva gola

Ekipa iz Rijada je u gradskom derbiju pobijedila velikog rivala Al Hilal

Ronaldo: Postigao dva gola. AP

12.8.2023

Fudbaleri saudijskog Al Nasra osvojili su po prvi put u svojoj historiji Arapski kup šampiona uprkos tome što su utakmicu završili sa samo devet igrača.

Ekipa iz Rijada je u gradskom derbiju pobijedila velikog rivala Al Hilal rezultatom 2:1, a oba pogotka za Al Nasr postigao je Kristijano Ronaldo (Cristiano).

Al Hilal je poveo na stadionu „Kralj Fahd“ u 51. minuti golom Brazilca Mišela (Michel) na asistenciju sunarodnjaka Malkolma (Malcolm), a onda je uslijedila nevjerovatna završnica.

Al Nasr je ostao sa desetoricom zbog isključenja Al Amrija, a samo tri minuta kasnije je Ronaldo izjednačio.

Ekipa legendarnog Portugalca je zbog crvenog kartona Al Bušaila ostala sa samo devetoricom na terenu.

Al Hilal je preuzeo potpunu kontrolu, ali se rezultat nije mijenjao i otišlo se u produžetke.

Čovjek odluke po ko zna koji put u karijeri bio je 38-godišnji Ronaldo, koji je u 98. minuti po drugi put matirao golmana Al Ovaisa za 2:1. Pet minuta kasnije isključen je i trener Al Nasra Luis Kastro.

Ipak, Al Hilal i pored ogromne brojčane prednosti nije uspio makar izjednačiti.