NA KRILIMA NUNJEZA

Liverpul se vratio "iz mrtvih" i slavio u derbiju kola

"Redsi" su primili gol u 25. minuti, a samo tri minute kasnije Van Dajk je zaradio crveni karton

Nunjez: Junak "Redsa". Twitter

27.8.2023

Liverpul je nakon preokreta pobijedio protiv Njukasla u derbiju 3. kola engleske Premijer lige rezultatom 2:1.

Njukasl je poveo u 25. minuti kada je nakon greške Trenta Aleksandra Arnolda (Alexander) pogodio Entoni Gordon (Anthony). Samo tri minute kasnije novi problemi za "Redse" jer je crveni karton zaradio Virdžil Van Dajk (Virgil Van Dijk).

"Svrake" su napadale, ali realizacije ja zakazala. Kazna za promašaje stigla je 81. minuti kada je rezervista Darvin Nunjez (Darwin Nunez) pogodio za izjednačenje.

Njukasl je pokušao doći do drugog gola, ali onda se desio šok za domaćina. Mohamed Salah je sjajno proigrao Nunjeza koji je postigao drugi gol i donio Liverpulu veliku pobjedu.