PREMIJERŠIP

Rapsodija Halanda i Sona, Čelzi ponovo razočarao svoje navijače

Zvijezde Sitija i Totenhema postigle po het-trik u današnjim pobjedama svojih timova

Haland: Prvi het-trik ove sezone. Twitter

2.9.2023

Aktualni prvak Engleske i Evrope Mančester siti opravdao je ulogu favorita i sa uvjerljvih 5:1 pobijedio Fulam u 4. kolu Premijer lige.

Siti je poveo u 31. preko Huliana Alvareza, ali se Fulam vratio dvije minute kasnije golom Rima (Ream). U finišu prvog dijela Sitijev Natan Ejk (Ake) je postigao diskutabilan pogodak, ali je on ostao priznat.

U drugom dijelu rapsodija Erlinga Halanda (Haaland) koji je postigao prvi het-trik ove sezone. Pogađao je u 58., 70. i 95. minuti.

Het-trik je dao i Totenhemov Son Heung-Min u visokom trijumfu Totenhema na gostovanju kod Barnlija 5:2.

Osim Sona, za Totenhem su pogađali Kristijan Romero (Christian) i Džejms Medison (James Maddison). Strijelci za Barnli bili su Foster i Braunhil (Brownhill).

Čelzi je ponovo razočarao svoje navijače i na svom Stemford Bridžu izgubio od Notingem Foresta sa 1:0.

Bio je ovo prvi poraz Čelzija od "Šumara" nakon 28 godina, a presudio mu je Entoni Elanga (Anthony) u 48. minuti.

U ovom terminu od 16:00 sati odigran je još jedan meč, a bodove su podijelili Brentford i Bornmut (2:2).