LA LIGA

Real slavio nakon preokreta: "Kraljevi" do pobjede u 95., junak je englesko čudo od igrača

Madriđani vodeći tim španskog prvenstva, imaju 12 bodova nakon prve četiri utakmice

Belingem: Pet golova na četiri meča za Real. Twitter

2.9.2023

Fudbaleri Real Madrida su nakon preokreta i pogotka u nadoknadi stigli do trijumfa nad Hetafeom u 4. kolu La Lige sa 2:1.

Madriđani su danas predstavili svoj Santiago Bernabeu u novom ruhu, a lijep dan im je umalo pokvarilo njihovo dijete Borha Majoral (Borja Mayoral) koji je pogodio u 11. minuti za vodstvo Hetafea.

Real je do izjednačenja došao na startu drugog dijela preko Hoselua (Joselu) koji je loptu pospremio u mrežu nakon nespretne reakcije odbrane Hetafea poslije centaršuta Modrića.

"Kraljevi" su silovito krenuli u napad po drugi gol, a u junaka se istaklo ovoljetno pojačanje Džud Belingem (Jude Bellingham).

Hetafeov David Sorija je branio sjajno, ali je onda u 95. minuti slabo odbio pokušaj Lukasa Vaskeza (Lucas Vasquez), a na odbitak je natrčao engleski veznjak.

Belingemu je ovo bio peti gol ove sezone u La Ligi, a ima i jednu asistenciju na svom kontu.

Real je mogao i do uvjerljivije pobjede, ali je Rodrigo (Rodrygo) u devetoj minuti nadoknade pogodio prečku.