Tok utakmice / Sarajevo - Željezničar 3:0

8.10.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos 150. gradskog derbija između Sarajeva i Željezničara koji se igra na Koševu u okviru 10. kola Premijer lige BiH.

Sarajevo - Željezničar 3:0 (Hasić 26', Oliveira 45+3', Čataković 94')

FT - Kraj.

94' - GOOOOOOL! Čataković pogađa, visok trijumf Sarajeva.

90' - Osam minuta nadoknade.

88' - Zicer za Čatakovića! Izašao je oči u oči s Muftićem, ali sjajno brani golman Željezničara.

86' - Čataković je zamijenio Oliveiru.

83' - Ovčina i Haračić su u igri umjesto Amoe i Jašarevića u gostujućem timu.

79' - Radović mijenja Durakovića u domaćem timu.

78' - Opasno je bilo! Mekić je dobio povratnu loptu Jašarevića i zaprijetio sa ruba šesnaesterca. Ide to pored gola.

75' - Šansa za Željezničar! Malo je nedostajalo da Drljo dođe do lopte nakon proigravanja Amoe, ali na vrijeme je istrčao Šahinović.

74' - Mijenja i Rožman. Ziljkić i Avramovski ustupaju svoja mjesta Anđušiću i Kjeremehu.

72' - Zaprijetio je Al Džaber! Na kraju je izblokiran, novi korner za Željezničar.

70' - Dvostruka promjena u Željezničaru. Štilić i Bibera idu van igre, a umjesto njih na terenu su Al Džaber i Drljo. Iskusni Štilić je nezadovoljan nakon izmjene, bacio je flašu na klupi.

68' - Galić dobija karton. On neće igrati u narednom kolu protiv Zvijezde 09 zbog suspenzije.

65' - Pet minuta je trajao prekid zbog bakljade domaćih navijača.

61' - Novi prekid.

60' - Ponovo velika bakljada na sjevernoj tribini, dim ometa igrače zbog čega je Gigović nakratko prekinuo ovu utakmicu.

57' - "Plavi" pokušavaju kreirati neki napad iz zadnje linije, treba im gol da se vrate u ovaj meč.

52' - Velika prilika za Sarajevo! Avramovski je bio u prilici, ali u zadnji čas je Drina izblokirao.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

46' - Izmjena u Željezničaru. Ćosić je zamijenio Alisona.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+3' - GOOOOOOOOOL! Posljednji trenuci prvog dijela i erupcija za oduševljenja za domaće. Renan Oliveira je pogodio nakon što mu se lopta odbila sretno.

45+' - Šesti korner za Željezničar, no ništa se nije izrodilo ni iz ovog prekida. Zanimljivo da Sarajevo nije izvelo nijedan ubačaj iz ugla.

45' - Tri minute nadoknade.

43' - Cocalić je sada zaprijetio nakon prekida Željezničara, ali lopta je završila u naručju golmana Šahinovića.

41' - Mustafić je pokušao iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan.

35' - Dobra šansa za Sarajevo! Julardžija je pokušao atraktivno s vrha peterca, ali ide to van okvira gola.

32' - Utakmica je nastavljena nakon kratkog prekida zbog bakljade najvatrenijih navijača Sarajeva.

Bakljada Hordi zla. N. Šaljić

30' - Utakmica je prekinuta zbog bakljade na sjevernoj tribini.

26' - GOOOOOOOOOL! Ajdin Hasić pogađa za erupciju oduševljenja domaćih. Sjajno mu je Oliveira centrirao s lijeve strane, a on iz drugog pokušaja matira Muftića.

25' - Prvi žuti karton, zaradio ga je Mekić u gostujućem timu nakon faula nad Mustafićem.

24' - Hasić je sada zaprijetio! Sa distance je pokušao iznenaditi Muftića, ali ide to preko gola.

18' - Čekamo na prave prilike.

12' - Prvi pokušaj! Štilić je centrirao sa desne strane, a najviši u skoku bio je Jašarević, no ide to preko gola.

10' - Prvi korner na utakmici. Bio je to opasan napad Željezničara, Galić je centrirao sa desne strane, a Đuričković loptu šalje u korner.

7' - Uvodno ispitivanje snaga, fudbaleri Željezničara imaju loptu nešto više u svom posjedu, ali daleko od gola Sarajeva.

5' - I jedni i drugi imaju veliku podršku svojih najvatrenijih navijača. Sjajan ambijent na najvećem bh. stadionu.

2' - Prvi napad gostiju, ali nije ta lopta stigla do Krpića.

1' - Počela je utakmica!

Plavi su nešto uspješniji. Do sada su slavili 46 puta naspram 44 pobjede Bordo tima, dok je 59 duela završeno bez pobjednika. U spomenutim susretima Željezničar je dao 183, a Sarajevo 179 golova.

I jedni i drugi će imati veliku podršku. Navijačke grupe oba tima, Horde zla i Manijaci u korteu su stigle na stadion Asim Ferhatović Hase.

Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili treneri Simon Rožman i Nermin Bašić.

Sarajevo: Šahinović, Beganović, Aničić, Đuričković, Radović, Mustafić, Julardžija, Avramovski, Hasić, Ziljkić, Renan.

Željezničar: Muftić, Galić, Drina, Cocalić, Jašarević, Mekić, Biber, Štilić; Amoah, Alison, Krpić.

Sarajevski derbi sudit će Miloš Gigović iz Bosanske Gradiške. Pomoćnici će mu biti Senad Ibrišimbegović iz Travnika, te Damir Lazić iz Brčkog. Četvrti arbitar bit će Dragan Petrović iz Banjaluke.