Brentford slavio protiv Čelzija: Sudbinu im zapečatili bizarnim pogotkom

Brentford je ovom pobjedom preskočio Čelzi na 10. poziciji

Sjajn nastup "Pčela". Brentford

28.10.2023

Serija Čelzija od četiri utakmice bez poraza u svim takmičenjima je okončana nakon što ih je Brentford u prvoj utakmici subotnjeg programa savladao rezultatom 0:2.

„Plavci“ su u prvom poluvremenu izgledali mnogo bolje, ali nisu uspjeli nagraditi svoju igru golom, a za to je sve stigla kazna u drugom poluvremenu.

Prvo je Itan Pinko (Ethan Pinnock), defanzivac gostiju, pogodio glavom poslije centaršuta Brajan Embeuma (Bryan Mbeumo) za vodstvo gostujuće ekipe.

Krenuli su fudbaleri Čelzija na sve ili ništa, ali su njihove sve nade ugašene duboko u sudijskoj nadoknadi kada su poslije kornera, na koji je došao i golman Robert Sančez (Sanchez), dva fudbalera Brentforda krenula sama u kontru i ostalo im je samo da ubace loptu u praznu mrežu.

Brentford je ovom pobjedom preskočio Čelzi na 10. poziciji i oni sada imaju 13 bodova, dok je Čelzi ostao na 12 osvojenih bodova u 10 kola engleske Premijer lige.