Velež "protutnjao" Gabelom i prekinuo rezultatsku krizu

Briljirao je Nermin Haskić koji je postigao dva pogotka

Slavlje igrača "Rođenih". FK Velež

3.11.2023

Uvjerljivom pobjedom Veleža na gostovanju kod GOŠK-a u Gabeli od 4:0 otvoreno je 13. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

"Rođeni" su ovim trijumfom izašli iz rezultatske krize. Sa napadima su počeli već u 5. minuti kada je zaprijetio Đorđi Gulijašvili (Giorgi Guliashvili). Mreže su mirovale sve do nadoknade prvog dijela, a onda je Nermin Haskić pogodio nakon centaršuta Ante Oreča.

Velež je prednost udvostručio u 69. minuti. Haskić se revanširao Oreču za asistenciju, ali njegov šut je odbranio Vasilj, a na odbitak je natrčao Gulijašvili i pospremio ga u mrežu.

Četiri minute kasnije novi gol "Rođenih". Edo Vehabović je asistirao, a novi gol postigao je Nermin Haskić. Haskić je bio u glavnoj roli i kod četvrtog pogotka.

Igrao se 82. minut kada je uputio jednu loptu, a Riad Šuta je skrenuo u vlastitu mrežu.

Velež je došao do visoke pobjede, prve nakon tri vezana meča bez trijumfa. Prvo je izgubio od Zrinjskog (3:0), a onda je remizirao sa Tuzla Cityjem (1:1) i Zvijezdom 09 (0:0).

GOŠK - Velež 0:4 (Haskić 45+2', 73', Gulijašvili 69', Šuta (ag) 82')