U CENTRU PAŽNJE

Video / Ronaldo napravio potez o kojem će se pričati, oduševio sportsku javnost

Ronaldo: Rekao sudiji da nije bio faul za penal. Screenshot / Platforma X

27.11.2023

Kristijano Ronaldo (Cristiano) predvodi svoj Al Nasr protiv iranskog Persepolisa u 5. meču azijske Lige prvaka (0:0), a svojim potezom oduševio je sportsku javnost.

Naime, već na samom početku utakmice dosuđen je penal za Al Nasr nakon prekršaja nad Portugalcem. Bunili su se gosti iz Irana, ali sudija nije mijenjao odluku.

Onda je na scenu stupio Ronaldo i pokazao sudiji da nije bio faul za penal. Na kraju je sudija promijenio odluku, a Ronaldo oduševio javnost.

Inače, Portugalac je često bio kritikovan zbog padova u šesnaestercu s ciljem da izbori najstrožije kazne, ali je sada napravio sjajan potez.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je 0:0, a Al Nasr od 17. minute igra s igračem manje jer je isključen Lajami.

U okviru ove grupe Istiklok našeg Dženisa Beganovića izgubio je kod Al Duhaila rezultatom 2:0. Majkl Olunga (Michael) je dao oba gola za Al Duhail za koji inače igra Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho).