LIGA PRVAKA

Borusija preživjela "grupu smrti": Milan smanjio šanse za prolaz, Zvezda ostala bez evropskog proljeća

Sa utakmice na San Siru. UEFA

28.11.2023

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Milan u sjajnoj utakmici na San Siru u okviru 5. kola grupne faze Lige prvaka sa 3:1.

"Milioneri" su tako obezbijedili prolaz dalje iz "grupe smrti", te ćemo ih gledati i u narednoj rundi Lige prvaka.

Od prve minute je sve "prštalo" na San Siru. Olivije Žiru (Olivier Giroud) je u 6. minuti propustio realizirati penal, a samo četiri minute kasnije na drugoj strani je dosuđen jedanaesterac koji je u gol pretvorio Marko Rojs (Marco Reus).

Napadali su i jedni i drugi, a do kraja prvog dijela viđen je još jedan gol. Samule Čukvueze (Chukwueze) je pogodio u 37. minuti za 1:1.

Novo vodstvo Borusiji donio je Džejmi Bajno-Gitens (Jamie Bynoe-Gittens), talentirani 19-godišnji Englez, u 59. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Karim Adejemi (Adeyemi) deset minuta kasnije.

Do kraja meča se nije mijenjao rezultat, pa je tim Edina Terzića došao do zlata vrijedne pobjede. Naš Rade Krunić igrao je od 53. minute.

U drugoj utakmici ove grupe F između PSG-a i Njukasla završeno je rezultatom 1:1. "Svrake" su vodile od 25. minute golom Aleksandra Isaka, a PSG se poraza spasio u sedmoj minuti nadoknade kada je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) pogodio iz penala.

Inače, Borusija je lider grupe F sa deset bodova. PSG je drugi sa sedam, Njukasl i Milan su ostali na pet.

Od večerašnjih susreta ističe se poraz Crvene zvezde na gostovanju kod Jang Bojsa (2:0), čime se prvak Srbije oprostio od evropskog proljeća.

Švicarski tim je poveo u 8. minuti autogolom Nedeljkovića, a konačnih 2:0 postavio je Blum u 29. minuti.