Tok utakmice / Milan - Borusija Dortmund 1:3

Krunić priliku za igru dobio u 53. minuti susreta

Marko Rojs - Avaz
Slavlje igrača Borusije - Avaz
+1

28.11.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 5. kola grupne faze Lige prvaka.

FT - Kraj!

87' - GOL! Siti je došao do preokreta protiv Lajpciga, a za erupciju oduševljenja na Etihadu pobrinuo se Hulijan Alvarez.

82' - GOL! Atletiko ponovo ima dva gola prednosti protiv Fejnorda i opet autogol. Sada ga je dao Himenez.

78' - GOL! Fejnord je smanjio zaostatak protiv Atletika golom Viefera.

70' - GOL! Mančester siti je izjednačio protiv Lajpciga, Foden se upisao u strijelce.

69' - GOL! Adejemi je ostao 1 na 1 sa Adlijem, predriblao ga i šutirao. Manjan je bio na toj lopti, ali je ona završila iza linije. Mogao je bolje golman Milana, imao je loptu na ruci.

Ovaj pogodak možete pogledati OVDJE.

66' - Bajno-Gitens je završio svoj meč večeras, umjesto njega u igri je Volf.

60' - Inače, Bajno-Gitens je talentovani 19-godišnji engleski ofanzivac. Prošao je i školu Mančester sitija, a od prošle godine je u Borusiji Dortmund.

Briljirao je za vikend u trijumfu Dortmunda nad Menhengladbahom (4:2) kada je dao gol i zabilježio asistenciju.

Njegov gol za novo vodstvo "Milionera" pogledajte OVDJE.

Bajno-Gitens: Nova zvijezda Borusije. Screenshot

59' - GOL! Odlična akcija Borusije i Bajno-Gitens matira Manjana za novo vodstvo njemačkog tima!

58' - GOL! Nove promjene rezultata na drugim terenima. Barca preko Feliksa stiže do preokreta protiv Porta, a Hermoso je udvostručio pednost Atletika na gostovanju kod Fejnorda.

56' - Mijenja i Edin Terzić kod Borusije. Adejemi i Ozdžan su na terenu, meč su završili Šloterbek i Malen.

55' - GOL! Erling Haland smanjuje zaostatak Sitija protiv Lajpciga.

53' - Evo Krunića. Pioli je ubacio bh. reprezentativca umjesto Malika Tijavoa.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na San Siru, nije bilo izmjena.

HT - Poluvrijeme.

45' - Tri minute nadoknade.

42' - Šansa za Milan! Čukvueze je najopasniji po gol Borusije večeras, sada je bio u novoj šansi, ali izblokirao ga je Šloterbek.

40' - Zaista sjajnu utakmicu gledamo na San Siru, prava uživancija za fudbalske sladokusce.

37' - GOL! Milan dolazi do izjednačenja, Čukvueze pogađa za 1:1!

32' - GOL! Porto je poveo protiv Barcelone golom Pepea, no ekspresno uzvraća Žoao Kanselo, sada je 1:1.

30' - GOL! Zvezda je sada u jako teškoj situaciji, gubi sa 2:0 od Jang Bojsa nakon pogotka Bluma.

26' - Inače, na San Siru je Janik Siner, italijanski teniser koji je predvodio svoju zemlju do titule prvaka svijeta, prve nakon 47 godina. Navijači Milana su mu priredili ovacije.

25' - GOL! Njukasl je poveo na Parku Prinčeva. Isak je strijelac za "Svrake".

23' - Pulišić je sada zaprijetio po golu Borusije, svog bivšeg tima, ali odličan je večeras golman Kobel.

14' - Promjene na ostalim terenima. Nedeljković je autogolom donio vodstvo Jang Bojsu protiv Zvezde, Openda Lajpcigu protiv Sitija, a Atletiko je poveo protiv Fejnorda autogolom Gertruidea.

10' - GOL! Marko Rojs je pogodio za razliku od Žirua, "Milioneri" vode!

9' - Penal za Borusiju Dortmund sada! Kalabrija je skrivio prekršaj.

6' - Nema gola! Kobel je pročitao namjeru Žirua i odbranio mu penal.

6' - Penal! Čukvueze je šutirao, a lopta pogodila Šloterbeka u ruku.

5' - Šansa za Milan! Kalabrija je poslao nezgodnu loptu sa desne strane, a onda je Čukvueze promašio loptu.

1' - Počela je utakmica na San Siru.

Odigrana su prva dva susreta večerašnjeg programa. Lacio je savladao Seltik sa 2:0, dok je Šahtar pobijedio Antver sa 1:0.

Na rasporedu je još šest utakmica, a mi ćemo sa posebnom pažnjom pratiti duel Milana i Borusije Dortmund. Uporedo ćemo pratiti dešavanja sa preostalih mečeva.

Trener "Rosonera" Stefano Pioli razočarao je bh. reprezentativca Radeta Krunića i ostavio ga na klupi za rezerve. Ovo su sastavi dva tima.

Milan: Manjan, Kalabrija, Tijavo, Tomori, Ernandez, Loftus-Čik, Adli, Reijnders, Čukvueze, Pulišić i Žiru.

Dortmund: Kobel, Rijerson, Humels, Šloterbek, Bensebaini, Sabicer, Džan, Malen, Rojs, Bajno-Gitens i Fulkrug.

Igraju se još utakmice: PSG - Njukasl, Barcelona - Porto, Fejnord - Atletiko, Mančester siti - Lajpcig, Jang Bojs - Crvena zvezda.