KUP BIH

Radnik iz Hadžića namučio Borac, penal drama u Foči

Imao je federalni prvoligaš nekoliko izglednih prilika za pogodak, ali na golu Banjalučana bio je sjajan Bojan Pavlović

Sa utakmice u Hadžićima - Avaz
+1

29.11.2023

Fudbaleri Borca mnogo teže od očekivanog pobijedili su Radnik u Hadžićima u okviru šesnaestine finala Kupa BiH sa 1:0.

Federalni prvoligaš je pružio jak otpor lideru Premijer lige, ali je Banjalučane u narednu rundu takmičenja svojim pogotkom odveo iskusni Stojan Vranješ.

Borac je do gola vrijednog plasmana u osminu finala došao sredinom prvog poluvremena.

Vranješ junak Borca

Nakon jednog prekida lopta se odbila do Vranješa koji je šalje u mrežu za pobjedu od 1:0.

Imao je Radnik svoje prilike, ali nije uspio do gola. Adi Bašić je zaprijetio krajem prvog dijela, a onda je u odličnoj prilici bio Salko Nargalić, ali je šutirao pored gola.

Priliku da promijeni rezultat imao je Amar Sabljica u 81. minuti, ali je Bojan Pavlović sačuvao mrežu Borca. Na kraju je ostalo Radnik - Borac 0:1.

Radnik je igrao u sastavu: Mudželet, Oputa, Bešić, Sabljica, Kobašević, Kovačević, Nargalić, Kazić, Jašarević, Ramić i Rizvo.

S druge strane, za Borac su nastupili: Pavlović, Đekić, Pejović, Ćelić, Fićović, Makarić, Pišek, Subić, Vranješ, Kulašin i Mihajlović.

Penal lutrija

U drugom meču dana, Široki Brijeg je tek poslije penala eliminisao Sutjesku iz Foče.

Široki je poveo preko Činedua (Chinedu) u 52. minuti, ali samo četiri minute kasnije Sutjeska je stigla do poravnanja.

Tim sa Pecare je do osmine finala došao nakon penala, a junak je bio mladi golman Ivan Puljić koji je odbranio dva posljednja penala.

Podsjetimo, već ranije prolaz dalje u Kupu BiH osigurali su Velež, Zvijezda 09, Sloboda, GOŠK, Igman, Sarajevo, Sloga Doboj, Posušje, Laktaši, Slavija, Stupčanica, Jedinstvo Bihać i Zrinjski.