ITALIJA

Juventus slavio nakon dramatične završnice i skočio na prvo mjesto Serije A

Činilo se da će susret na Brianteo stadionu završiti bez pobjednika, a onda se ukazao Federiko Gati

Gati: Donio pobjedu "Staroj dami". Platforma X

1.12.2023

Fudbaleri Juventusa trijumfovali su na gostovanju kod Monce i to golom u 94. minuti utakmice 14. kola italijanske Serie A (2:1).

"Stara dama" je povela u 12. minuti pogotkom Adrijana Rabioa (Rabiot). Prethodno je Dušan Vlahović promašio penal. Njegov šut je odbranio golman Monce Di Gregorio, koji je potom zaustavio i odbitak reprezentativca Srbije.

Monca se vratila u 91. minuti kada je pogodio Valter Karboni (Carboni). Činilo se da će susret na Brianteo stadionu završiti bez pobjednika, a onda se ukazao Federiko Gati (Federico Gatti) i donio pobjedu Juventusu.

Rabio je prošao po desnoj strani, izdržao duel sa protivničkim igračem i onda vratio povratnu Gatiju.

Gati se prvobitno nije snašao, jer je promašio loptu, ali srećom po njega niko od defanzivaca Monce nije reagovao i imao je "popravni".

Juventus je ovom pobjedom iskočio na prvo mjesto tabele Serije A sa 33 boda. Prvi pratitelj Inter ima bod manje, ali i utakmicu manje koju treba odigrati u nedjelju protiv aktuelnog prvaka Italije Napolija.