Arsenal i PSV podijelili bodove, Lens duboko u nadoknadi do pobjede

Interesantni susreti viđeni su na kraju grupe B

Detalj s utakmice PSV - Arsenal. AP

12.12.2023

Fudbaleri Arsenala remizirali su na gostovanju kod PSV-a u 6. kolu grupe B Lige prvaka rezultatom 1:1.

"Phillips arena" je svjedočila zanimljivom susretu u kojem je domaća ekipa bila bolja, ali nije mogla do iznenađenja.

Već u 6. minuti su zaprijetili preko Pepija, ali njegov udarac s ivice peterca izblokirao je jedan od defanzivaca.

Prvi gol viđen je pred kraj prvog poluvremena, kada je Ris Nelson (Reiss) sjajnim dodavanjem pronašao Edija Nketiju (Eddie Nketiah), koji je mirnom završnicom matirao golmana Ramzdejlsa (Ramsdale).

"Topnici" nisu dugo proveli u vodstvu nakon što je Jorbe Vertesen (Yorbe Vertessen) dobro reagirao, nakon asistencije Pepija.

U drugom susretu ove grupe Lens je pobijedio Sevilju rezultatom 2:1.

Przemislav Frankovski (Przemyslaw Frankowski) je realizirao penal u 62. minuti, nakon što je Bubakari Sumare (Boubacary Soumare), veznjak Sevilje, skrivio jedanaesterac.

Ipak, 15 minuta kasnije Franko Medina (Franco) je napravio penal na drugoj strani, koji je iskoristio Serhio Ramos (Sergio).

Pobjedu francuskoj ekipi donio je Fulgini u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Arsenal je završio kao prvi u grupi sa 13 bodova, a u osmini finala Lige prvaka će im se pridružiti PSV, koji je osvojio devet. Lens je grupnu fazu završio sa osam, dok je Sevilja završila s tek dva boda.