Iz "grupe smrti" tri ekipe u borbi za jedno mjesto u osmini finala

Detalj sa utakmice - Avaz
Njukasl Milan - Avaz

13.12.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos posljednjih utakmica grupne faze Lige prvaka za sezonu 2023/24.

FT - Kraj utakmice.

84' - GOOOOOOOOOOL! Čukvueze je ušao prije samo nekoliko minuta i sada pogađa za preokret Milana! S ovim rezultatom, "Rosoneri" idu u Evropa ligu!

80' - Prema trenutnim rezulatima, dalje će iz grupe F Borusija Dortmund i PSG, Njukasl će u Evropa ligu, a Milan ispada iz Evrope.

76' - OFSAJD! Poništen gol Mbapea, u Dortmundu je i dalje 1:1.

69' - Šansa za Njukasl! Manjan uz pomoć prečke zaustavljava šut Guimaraeša!

59' - GOOOOOOOOL! Pulišić pogađa za izjednačenje Milana, e sada nas očekuje spektakl u grupi F.

56' - GOL! PSG se vraća preko Zaire Emerija, 1:1 je u Dortmundu. U međuvremenu je Antverp preko Vinsenta Jansena ponovo poveo protiv Barce.

52' - GOL! Borusija je povela protiv PSG-a, superbogati Parižani pred ispadanjem iz Lige prvaka! Strijelac pogotka je Adejemi.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, još 45 minuta nade za "Rosonere".

Rezultati nakon prvih 45 minuta. Platforma X

HT - Kraj prvog poluvremena.

43' - GOL! Galeno postaje junak Porta, postigao je drugi gol večeras protiv Šahtara.

38' - PSG traži pobjedu protiv Borusije Dortmund za prolaz, a u prilogu ispod pogledajte šta nije iskoristio Kilijan Mbape.

36' - GOL! U međuvremenu postignuta su još dva gola, Seltik je poveo protiv Fejnorda preko Palme, a Barcelona izjednačila protiv Antverpa golom Toresa.

33' - GOOOOOOOOL! Sjajan pogodak Žoelintona, Njukasl vodi!

30' - GOL! Šahtar došao do izjednačenja protiv Porta preko Sikana.

24' - Prilika za Milan! Leao je zaprijetio, ali mreža Dubravke je ostala netaknuta.

20' - Kakva šansa! Tomori spašava Milan. Išla je lopta prema Almironu koji bi imao mat poziciju, ali u posljednji čas reaguje Tomori.

15' - Žoelinton je zaprijetio, ali dobro je intervenisao golman Milana Majk Manjan.

9' - Novi gol na drugim terenima! Galeano dovodi Porto u vodstvo protiv Šahtara. Ovo je direktan okršaj za prolazak u osminu finala iz grupe H.

8' - Uvodno ispitivanje snaga na Sent Džejms Parku, nema prilika u duelu Njukasla i Milana.

6' - Još jedan pogodak na drugim terenima. Atletiko je preko Grizmana poveo protiv Lacija.

2' - Prvi gol na večerašnjim utakmicama! Antverp je poveo protiv Barce, Vermeren je strijelac.

1' - Počele su utakmice!

Čekaju se još dva učesnika osmine finala. Za ta dva mjesta bori se pet ekipa, tri iz grupe F - PSG, Njukasl i Milan, te dvije iz grupe H - Porto i Šahtar.

U fokusu će biti duel sa Sent Džejms Parka između Njukasla i Milana, a uporedo ćemo pratiti i dešavanja sa ostalih terena.

Inače, trener Milana Stefano Pioli razočarao je bh. reprezentativca Radeta Krunića i ostavio ga na klupi za rezerve.

Njukasl: Dubravka, Tripije, Lekale, Šar, Livramento, Majli, Guimaraeš, Žoelinton, Almiron, Vilson i Gordon.

Milan: Manjan, Florenci, Ernandez, Tomori, Kalabrija, Loftus-Čik, Reijnders, Musah, Leao, Pulišić i Žiru.

U drugom meču grupe F PSG za prolaz traži pobjedu protiv Borusije Dortmund, a na tom putu će mu stajati Bosanac Edin Terzić, trener "Milionera" koji je porijeklom iz Donjeg Vakufa.