Đenova pomogla Juventusu, pobjede Lacija i Fiorentine

Napoli je kiksao na svom terenu i remizirao sa Moncom

Sa utakmice Đenova - Inter. Platforma X / CBS

29.12.2023

Na današnjem programu bile su četiri utakmice 18. kola italijanske Serije A.

Do tri boda su došle ekipe Lacija i Fiorentine, dok su mečevi Napoli - Monca i Inter - Đenova završene bez pobjednika, 0:0 i 1:1.

Lacio je na svom terenu savladao Frozinone nakon preokreta rezultatom 3:1. Gosti su poveli u 57. minuti preko Matijasa Soulea. Stajalo je na semaforu 0:1 do 70. minute, a onda je uslijedio blickrig, dva gola Lacija u razmaku od dvije minute.

Strijelci su bili Tati Kasteljanjos (Taty Castellanos) i Gustav Isaksen. Trijumf je ovjerio Patrik (Patric) u 84. minuti.

Junak Fiorentine u minimalnom trijumfu nad Torinom (1:0) bio je Luka Ranijeri (Luca) u 83. minuti susreta.

Napoli je kiksao na svom terenu i remizirao sa Moncom (0:0), a mogao je i izgubiti da Aleks Mere (Alex Meret) nije odbranio penal Mateu Pesini (Matteo Pessina) u 68. minuti.

Samo bod osvojio je i Inter na gostovanju kod Đenove (1:1). Oba gola viđena su u prvom dijelu. Marko Arnautović je doveo "Nerazure" do vodstva u 42., a onda je u sedmoj minuti nadoknade pogodio Radu Dragusin.

Inter je ovim remijem dopustio Juventusu da smanji zaostatak. "Nerazuri" su trenutno prvi sa 45 bodova, imaju pet više od "Stare dame" koji treba igrati meč 18. kola.