PREMIJERŠIP

Tri vrhunska pogotka i pobjeda nakon 30 godina: Notingem srušio "Crvene đavole"

Nekadašnji evropski prvak je nakon 30 godina slavio na domaćem terenu protiv Mančester junajteda

Detalj sa utakmice Notingema i Junajteda. AP

30.12.2023

Fudbaleri Notingem Foresta slavili su protiv Mančester junajteda u 20. kolu engleskog Premijeršipa rezultatom 2:1.

To je bio prvi trijumf za nekadašnjeg evropskog prvaka nad "Crvenim đavolima" na domaćem "City groundu" još od 1992. godine.

Prvo poluvrijeme nije pružilo veliki broj prilika, ali u drugom dijelu uzbuđenja nije nedostajalo.

Domaći su do prvog gola došli u 64. minuti, kada je nakon nekoliko sjajnih dodavanja lopta pronašla put do Nikolasa Domingeza, a koji je bez većih problema savladao ukopanog Onanu.

Gol pogledajte ovdje

Nisu dugo čekali gosti na izjednačenje, a ono je došlo u 78. minuti, kada je nakon jednog lošeg dodavanja golmana Tarnera (Turner), loptu ukrao Alehandro Garnačo (Alejandro Garnacho) i pronašao Markusa Rašforda (Marcus Rashford). Englezu je ostao lakši dio posla, a to je da postigne pogodak.

Međutim, samo četiri minute kasnije uslijedila je nova erupcija slavlja na stadionu Notingema.

Brzom kontrom došli su do protivničke polovine, sjajni Elanga je promiješao odbranu i ostavio loptu za Morgana Gibs-Vajta (Gibbs-White), koji je loptu dočekao na ivici šesnaesterca i matirao Onanu za pobjedu svoje ekipe.

Gol pogledajte ovdje.

U sudijskoj nadoknadi koja je trajala deset minuta igrači Junajteda su pokušavali doći do izjednačenja, ali jednostavno im nije to polazilo za rukom.

Notingem je ovom pobjedom preskočio Brentford i sada su 15. na tabeli sa 20 bodova, dok je Junajted sedmi sa 31 bodom, pet manje od petoplasiranog Totenhema i čak devet manje od četvrtoplasiranog Arsenala.