WWIN LIGA BIH

Tuzla City i Igman došli do vrijednih pobjeda i gurnuli Željezničar u zonu ispadanja

Tuzla City - Avaz
+12

2.3.2024

Fudbaleri Tuzla Cityja i Igmana došli su do vrijednih pobjeda u borbi za opstanak.

Tuzlaci su na Tušnju savladali Zvijezdu 09 sa 2:0, dok je tim iz Konjica trijumfovao protiv Širokog Brijega rezultatom 1:0.

S ovim pobjedama Tuzla City i Igman su pobjegli iz zone ispadanja i na pretposljednju poziciju gurnuli Željezničar koji sutra igra protiv Sarajeva.

Tuzla City je poveo 11. minuti. Nakon pokušaja Đorđa Pantelića, jedan od gostiju je igrao rukom u šesnaestercu. Dosuđen je penal koji je u gol pretvorio Ajdin Nukić.

Vrijedan trijumf ovjerio je Mirzad Mehanović pogotkom u 53. minuti nakon asistencije Rijada Kobiljara.

Kada je riječ o meču u Konjicu, trenutak odluke viđen je u 87. minuti. Nakon centaršuta Anela Hebibovića, Ilija Mašić je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Tuzla City je sada 9. tim prvenstva s 22 boda, koliko ima i desetoplasirani Igman.