Leverkusen slavio protiv Kelna: "Apotekari" pobjegli Bajernu na +10

Bajeru je pobjedu donio sjajni bekovski par, koji čine Frimpong i Grimaldo

Leverkusen: 20. pobjeda u sezoni. Platforma X

3.3.2024

Fudbaleri Bajer Leverkusena slavili su u 24. kolu Bundeslige na gostovanju kod Kelna rezultatom 0:2.

Ponovo su za "Apotekare" ključni bili bekovi Džeremi Frimpong (Jeremie) i Aleks Grimaldo (Alex), koji su ove godine u svim takmičenjima učestvovali u preko 40 golova.

Dodatno im je posao olakšao Jan Tilman (Thielmann), koji je isključen zbog oštrog starta već u 13. minuti susreta.

Pomenuti Frimpong je Leverkusen doveo u vodstvo u 38. minuti, na asistenciju češkog napadača Patrika Šika (Schick).

Prijetili su nakon toga domaći u više navrata, ali je njihove sve nade ugasio španski lijevi bek Grimaldo golom u 73. minuti. Adli ga je odlično pronašao, a Špancu je ostao lakši dio posla da matira protivničkog golmana i potvrdi pobjedu svoje ekipe.

"Apotekari" su ovom pobjedom osvojili svoj 64. bod u sezoni, te su tako iskoristili kiks Bajern Minhena na gostovanju kod Frajburga (2:2) i pobjegli na 10 bodova razlike.

Keln, za koji je nastup upisao i potencijalni bh. reprezentativac Denis Huseinbašić, ostao je na 16. poziciji sa samo 17 bodova, osam manje od Bohuma, koji je prvi iznad opasne zone.