LIGA PRVAKA

Tok utakmice / Real Madrid - Lajpcig 1:1

Prvi duel ova dva rivala odigran u Njemačkoj završio je rezultatom 1:0 za Madriđane

Real Lajpcig - Avaz
Sa večerašnje utakmice - Avaz
Belingem - Avaz

6.3.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmica četvrtfinala Lige prvaka koje igraju Real Madrid i Lajpcig (1:0), odnosno Mančester siti i Kopenhagen (3:1).

Pratit ćemo dešavanja sa Santiago Bernabeu stadiona, a uporedo ćemo pratiti i šta se dešava u Mančesteru. Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili treneri.

Real Madrid - Lajpcig 1:1 (Vinisijus 65' / Orban 68')

Mančester siti - Kopenhagen 3:1 (Akandži 5', Alvarez 9', Haland 45' / Eljonusi 29')

FT - Kraj!

90+2' - Prečka! Sjajan pokušaj Olma, Lunjin je bio nemoćan, ali okvir spašava Real!

90' - Četiri minute nadoknade.

88' - Vrijeme radi u korist Reala.

80' - Napada Lajpcig, traži gol koji bi im donio dodatnih 30 minuta igre.

71' - Evo kartona sada i za Realovog Čuamenija koji je srušio Simonsa.

70' - Orban je sada zaradio žuti karton nakon prekršaja nad Belingemom.

68' - GOOOOOOOOOOL! Ekspresan odgovor Lajpciga, Orban je strijelac gola!

65' - GOOOOOOOOOOL! Real je poveo golom Vinijusa Žuniora koji je kaznio promašaje Lajpciga! Sve je počelo presječenom loptom Krosa, a na kraju Belingem proigrava Vinijusa koji pogađa!

Trenutak kada je Vinisijus udario Orbana. Screenshot

54' - Vinisijus je dobio žuti karton. Udario je Orbana bez lopte, gosti traže crveni karton.

50' - Raum je požutio kod gostiju zbog jednog prekršaja.

49' - Bila je ovo odlična pozicija da se ugrozi gol Reala, ali Olmo je pogodio samo živi zid.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Rodrigo je zamijenio Kamavingu.

HT - Kraj prvog poluvremena.

43' - Navijači Reala su nezadovoljni, zvižde svojim fudbalerima sada.

42' - Opasno visi Real u prvom poluvremenu, Openda je sada zaprijetio.

30' - Real bez prave šanse nakon pola sata igre.

29' - GOL! Ponovo se trese mreža na Etihadu, ali ovog puta od Sitijevog gola. Strijelac je Eljonusi.

24' - Lajpcig igra dobro, pokušava doći do gola kojim bi poništio prednost Reala iz prvog susreta.

16' - Nova šansa! Openda je probio po lijevoj strani, šutirao je, ali je lopta prošla pored stative Realovog ogla.

13' - Prilika za Lajpcig! Openda je bio u izglednoj šansi, ali se obrukao šutem.

12' - Evo prve šanse! Čuameni je centrirao, a Vinisijus glavom šuta preko gola.

9' - GOL! Mančester siti završava posao, već je 2:0 na Etihadu. Alvarez je strijelac drugog gola.

9' - Šeško je izbio oči u oči s Lunjinom, ali Ukrajinac mu je odbranio pokušaj. Na kraju je signaliziran i ofsajd.

5' - Evo prvog gola večeras. Mančester siti je poveo protiv Kopenhagena pogotkom Akandžija.

1' - Počela je utakmica!

Real Madrid: Lunjin, Karvahal, Ridiger, Načo, Mendi, Čuameni, Kros, Kamavinga, Vinisijus, Valverde i Belingem.

Lajpcig: Gulaši, Henrihs, Orban, Lukeba, Raum, Šlager, Haidara, Openda, Olmo, Simons i Šeško.

Utakmica u Madridu će ispisati historiju Lige prvaka jer je Real dobio dozvolu od UEFA-e da igra sa spuštenim krovom.

Siti: Ederson, Luis, Akandži, Dias, Gvardiol, Nunes, Rodri, Kovačić, Alvarez, Haland i Bob.

Kopenhagen: Grabara, Ankersen, Jelert, Vavro, Mekena, Diks , Froholdt, Oskarson, Klem, Ačouri i Eljonusi.