Ista meta, isto odstojanje: Zvezda i Partizan podijelili bodove u 172. derbiju

Partizan ima 60 bodova, odnosno jedan više od Zvezde

Detalj sa utakmice Zvezde i Partizana. Telegraf.rs

9.3.2024

Beogradski rivali Crvena zvezda i Partizan remizirali su na stadionu "Rajko Mitić" u okviru 24. kola Superlige Srbije, a rezultat na kraju susreta glasio je 2:2.

Do prvog gola na meču čekala se 44. minuta, kada je defanzivac "crveno-bijelih" Uroš Spajić pogodio, ali samo dvije minute kasnije izjednačio je Mateus Saldanja (Matheus Saldanha), brazilski napadač u redovima Partizana.

Šok na stadionu "Rajko Mitić" dogodio se već u četvrtoj minuti drugog poluvremena kada je Kalulu pogodio za potpuni preokret "crno-bijelih".

Ipak, Šerif Ndiaje (Cherif Ndiaye) pogađa u 67. minuti za novo poravnanje.

Sedam minuta kasnije, veznjak Partizana Severina dobiva drugi žuti karton, pa je Zvezda imala igrača više do kraja susreta, ali to nisu uspjeli iskoristiti.

Nakon ovog kola ostalo je sve isto. Partizan ima 60 bodova, odnosno jedan više od Zvezde.