Vodili smo do 85. minute, a onda u tri minute preokret gostiju

Sa utakmice u Zenici - Avaz
Ermedin Demirović - Avaz
+6

21.3.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos polufinala baraža za Evropsko prvenstvo između Bosne i Hercegovine i Ukrajine.

Utakmica se igra s početkom od 20:45 sati na Bilinom polju koje će biti ispunjeno do posljednjeg mjesta. Pobjednik ovog duela ide na boljeg iz okršaja Islanda i Izraela.

Bosna i Hercegovina - Ukrajina 1:2 (Matvijenko autogol 57' / Jaremčuk 85', Dovbik 88')

FT - Kraj utakmice!

90+4' - Mudrik je zaprijetio iz slobodnog udarca, ali lopta ide pored Šehićevog gola.

90' - Osam minuta nadoknade!

88' - Šok u Zenici! Dovbik pogađa, preokret Ukrajinaca.

85' - Šteta! Jaremčuk je matirao Šehića nakon akcije Ukrajinaca i povratnog pasa s desne strane.

83' - Velika šansa! Pjanić je odlično uposlio Demirovića koji šutira, ali Lunjin je to odbranio.

82' - Mijenja i Savo Milošević. Ahmedhodžić ne može nastaviti s ovom utakmicom, umjesto njega igrat će Kovačević. Pjanić je zamijenio Hajradinovića.

81' - Napadač Jaremčuk je zamijenio Braška.

79' - Ahmedhodžić je požutio sada. Bizarna scena. Vratio se u igru prije sudijske dozvole.

77' - Mudrik je sada zaprijetio s nekih 20 metara, ali Šehić je na visini zadatka.

76' - Dvostruka promjena kod gostiju. Zinčenko i Zubkov izlaze, a u igri su Hutsuliak i Malinovski.

75' - Džeke ima svugdje. Nevjerovatan je kapiten, koji pokazuje veliku želju i borbenost. Iako ima 38 godina, ne štedi se ni jednog momenta.

73' - Period igre koji pripada Ukrajincima. Naša selekcija se brani, a sa tribina grmi pjesma navijača.

68' - Ukrajinci su pokušali nabrzinu izvesti korner, ali Šehić je dobro skoncentrisan.

67' - Izmjena u našem timu. Dedić ne može nastaviti s igrom, zamijenio ga je Ćivić.

Dedić: Zadobio udarac još u prvom dijelu. N. Šaljić / Avaz

66' - Ipak je UEFA pogodak pripisala kao autogol ukrajinskog defanzivca Matvijenka.

65' - Ukrajinci su preselili igru na našu polovinu terena, ali odbrana je na visini zadatka.

59' - Krunić je sada izborio faul, Konoplja je zaradio žuti karton.

57' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Dedić je ubacio s desne strane, a Hadžikadunić skreće loptu u mrežu!

56' - Novi korner za našu selekciju, pokušat ćemo zaprijetiti iz prekida.

52' - Opasna kombinacija Ukrajinaca s desne strane, Hadžikadunić izbacuje u korner.

51' - Poželjeli smo se ovakve atmosfere u Zenici. Od prve minute traje velika podrška našim fudbalerima.

48' - Ukrajinci su izveli svoj drugi korner na ovoj utakmici, ali bez opasnosti po naš gol.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

S utakmice na Bilinom polju - Avaz
+5

HT - Kraj poluvremena!

44' - Dedić je sada pokušao. Prebacio je loptu na lijevu nogu, ali nije bio precizan.

40' - Podsjetimo, pobjednik ovog duela igra protiv boljeg iz okršaja Islanda i Izraela, gdje je sada 2:1 za Islanđane koji su preokrenuli.

38' - Kakva šansa! Džeko i Kolašinac se nisu sporazumjeli i zasmetali su jedan drugom. Šteta!

37' - Bilo je opasno! Hadžikadunić se ubacivao, ali odbrana Ukrajine je to očistila.

36' - Napadamo Ukrajince! Dedić je centrirao, a Braško ispred Demirovića izbacuje loptu u korner. Prvi korner za BiH.

32' - Dobra reakcija odbrane. Sudakov je pokušao podvaliti loptu za Dovbika, ali je Hadžikadunić odlično reagovao.

27' - Ovo bi bio ogroman hendikep za BiH! Dedić ima problema s desnom nogom, gledao je i ka našoj klupi. Nadamo se da će moći nastaviti s utakmicom.

26' - Zvižduci za sudiju Cvajera. Umjesto prekršaja nad Gazibegovićem, našem igraču je pokazao karton zbog simuliranja.

24' - Mudrik je centrirao sa strane, ali naša odbrana je bila na visini zadataka. Prvi korner na utakmici imat će gosti.

20' - Navijači sada skandiraju "Savez, napolje!"

16' - Sjajna atmosfera u Zenici, ori se pjesma navijača "Volim ljiljane, volim ljiljane".

15' - Kakav potez Demirovića! Izbacio je Matvijenka koji ga je srušio i dobio žuti karton.

10' - Još jedna dobra kombinacija naših igrača, ali centaršut Cimirota završava u rukama golmana Lunjina.

9' - Evo prvog žutog kartona. Zaradio ga je Kolašinac nakon jednog prekršaja koji je napravio pored pomoćnog sudije.

8' - Prva prilika! Hadžikadunić je pokušao glavom, ali nije bio precizan nakon centaršuta s desne strane.

7' - Džeko je sada iskusno izborio jedan prekršaj na desnoj strani. Bit će ovo prilika da se ubaci lopta u šesnaesterac Ukrajine.

5' - Bila je ovo dobra kombinacija naših igrača, na kraju je Zabarnji reagovao ispred Gazibegovića.

2' - Braško je sada oštro startovao na Hajradinovića, ali nema javne opomene.

1' - Počela je utakmica, sretno "Zmajevi"!

Sa zagrijavanja igrača - Avaz
+4

20:00 - Igrači na zagrijavanju

Kada su reprezentativci BiH istrčali na zagrijavanje uslijedio je veliki aplauz navijača sa tribina Bilinog polja.

Za razliku od naših, igrači Ukrajine ispraćeni su zvižducima.

19:30 - Početni sastavi

Selektori Savo Milošević i Sergej Rebrov odredili su početne sastave za ovu utakmicu.

Za BiH startuju: Šehić, Dedić, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Gazibegović, Cimirot, Hajradinović, Krunić, Demirović i Džeko.

Ukrajina: Lunjin, Konoplia, Zabarnji, Matvlijenko, Mikolenko, Zinčenko, Braško, Zubkov, Sudakov, Mudrik i Dovbik.

Sastav za utakmicu. Screenshot

19:15 - Međusobni dueli

Naša reprezentacija je do sada dva puta igrala protiv Ukrajine. Bilo je to u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

U Lavovu je bilo 1:1, a u drugom duelu je Ukrajina bila bolja rezultatom 2:0.

19:00 - Sudija je dobro poznato lice

Sudija ove utakmice je dobro poznato lice - Nijemac Feliks Cvajer (Felix Zwayer).

Njemački arbitar nam je sudio i u najvećoj utakmici u historiji fudbalske reprezentacije - protiv Litvanije, u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu, kada je BiH osigurala plasman na Mundijal.

Interesantno je i da nam je već sudio protiv Ukrajine kada smo u Lavovu remizirali (1:1) u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

18:50 - Euforija trese Zenicu, navijači vjeruju u pobjedu

Euforija vlada u Zenici, a ekipa "Avaza" je pitala navijače o njihovim očekivanjima pred večerašnju utakmicu.

- Pa Džekson - odgovarali su na pitanje ko bi mogao dati gol za našu reprezentaciju.

18:30 - "Zmajevo gnijezdo" spremno za utakmicu

Izvršeno je posljednje dotjerivanje travnjaka i sve je spremno za izlazak igrača pred utakmicu koja počinje u 20:45 sati.

Karte za ovu utakmicu su odavno rasprodate i očekuje se da će bh. fudbaleri imati ogromnu podršku iz "Zmajevog gnijezda".