PREMIJER LIGA

Spektakularno otvaranje kola u Engleskoj: Njukasl od 1:3 do 4:3 za 13 minuta

"Svrake" jače od "Čekičara". Platforma X

30.3.2024

Fudbaleri Njukasla i Vest Hema su na spektakularan način otvorrili 30. kolo engleske Premijer lige (4:3).

U fudbalskoj ljepotici sa sedam golova na kraju su slavile "Svrake". Golijadu je najavio Aleksander Isak (Alexander) u 6. minuti pogotkom iz penala.

Vest Hem je do poravnanja došao u 21. preko Majkla Antonija (Michael), a "Čekičarima" je preokret donio Muhamed Kudus u čak 10. minuti nadoknade prvog dijela.

Kako je završio Vest Hem prvo, tako je počeo drugo poluvrijeme - pogotkom. Igrao se 48. minut kada je Džared Bouven (Jared Bowen) povosio na 1:3.

Isak je svoj drugi gol na ovoj utakmici dao u 77., ponovo pogodivši s bijele tačke, a šest minuta kasnije asistirao je Harviju Barnesu (Harvey Barnes) za 3:3.

Činilo se da će "Svrake" i "Čekičari" podijeliti bodove, a onda je Aron Gordon (Aaron) asistirao Barnsu koji pogađa za veliki trijumf Njukasl.

Gordon je na kraju i pocrvenio jer je dobio drugi žuti karton zbog zadržavanja.

Njukasl je sada 8. tim lige s 43 boda, jednim manje, ali i utakmicu manje od sedmoplasiranog Vest Hema.

Rezultat i strijelci:

Njukasl - Vest Hem 4:3 (Isak 6' (p), 77' (p), Barns 83', 90' / Antonio 21', Kudus 45+10', Boven 48').