Za Hajduk titula ostaje samo san: Dinamo slavio na prepunom Poljudu

Dinamo Hajduk - Avaz
+2

30.3.2024

Fudbaleri Dinamo Zagreba trijumfovali su u velikom derbiju hrvatskog fudbala na Poljudu protiv Hajduka s 1:0 u 28. kolu SHNL-a.

Junak "Modrih" bio je Bruno Petković koji je bio strijelac jedinog pogotka u 38. minuti susreta.

Dinamo je prvi zaprijetio u 10. minuti, ali Martin Baturina nije šutirao dobro iz povoljne situacije. Igrao se 38. minut kada je Petković majstorski pogodio za, ispostavit će se, veliku pobjedu Dinama.

Primio je loptu, okrenuo se i kroz noge Prpiću sa 16 metara pogodio. U nadoknadi prvog dijela Hajduk je imao odličnu šansu.

Moufi je nakon asistencije Livaje savladao Nevistića, ali s gol-linije je spasio Bernauer.  Hajduk je imao još nekoliko sjajnih šansi, a ističe se ona iz 81. minute kada je Nevistić zaustavio šut Nikole Kalinića.

Dinamo je sada 2. tim lige s 57 bodova, pet manje, ali i utakmicom manje od prvoplasirane Rijeke. Hajduk je na 3. poziciju s 55 bodova.