Video / Niko ne može ništa bh. gol mašini: Tabaković postigao nova dva pogotka

Tabaković se sada dodatno učvrstio na čelu liste strijelaca "Cvajte"

Tabaković: Nastavlja rešetati mreže. Platforma X

21.4.2024

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Tabaković je nezaustavljiv ove sezone. Danas je u okviru 30. kola 2. Bundeslige postigao nova dva gola za svoju Hertu.

Herta je izgubila na gostovanju kod Karlsruea s 3:2, a oba pogotka za berlinsku ekipu bila su djelo Tabakovića koji je pogađao u 23. i 87. minuti.

Domaći su poveli u 16. preko Thiedea, ali je sedam minuta kasnije rezultat poravnao Tabaković kada je rutinski iskoristio asistenciju Risea.

Karlsrue je do novog vodstva došao preko Matanovića u 45., a na 3:1 je u 77. povisio Vanicek. Konačnih 3:2 postavio je Tabaković pogotkom iz jedanaesterca.

S ova dva gola Tabaković je došao do cifre od 21 pogotka ove sezone i prvi je strijelac "Cvajte". Drugi je Kristos Colis (Christos Tzolis) s tri gola manje.