Tok utakmice / Željezničar - Tuzla City 2:0

S utakmice na Grbavici - Avaz
Grbavica spremna za utakmicu - Avaz
+3

3.5.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 30. kola Wwin lige BiH koju na Grbavici igraju Željezničar i Tuzla City (18:00).

Željezničar - Tuzla City 2:0 (Hodžić autogol 35', Krpić 69')

Velež - Posušje 2:0 (Mlinarić 15', Haskić 68')

FT - Kraj tuakmice!

90' - Tri minute nadoknade.

87' - Sami finiš utakmice, Željezničar pred pobjedom.

78' - Željezničar u potpunosti kontroliše situaciju na travnjaku Grbavice.

68' - GOL! Velež dolazi do drugog pogotka, a strijelac je Haskić.

67' - GOOOOOOOOOOOOL! Željezničar je udvostručio prednost preko Krpića kojem je maestralno asistirao Štilić.

66' - Izmjena kod Željezničara, Štilić je zamijenio Hiroš.

63' - Prilika za Tuzla City! Mehanović je sada pokušao iskosa, ali nije pogodio.

61' - Ogromna šansa za goste! Pantelić je sada pobjegao odbrani domaćih, izašao sam pred Muftića koji sjajno brani.

59' - Sporna situacija na Grbavici. Željezničar je imao 3 na 2, ali je akcija prekinuta zbog ofsajda. Procijenite sami.

Akcija koja je prekinuta zbog ofsajda. Screenshot / ArenaSport

53' - Velika prilika za domaće! Ovčina je proigrao Boljevića koji je ostao sam na pet metara od gola, ali katastrofalno šutira glavom.

52' - Pritisak Željezničara. Sada je Ćosić izblokirao Krpića u posljednji čas.

51' - Šansa za domaće! Mekić je sada na krivoj nozi uhvatio Abdulahovića, ali nije bio precizan njegov pokušaj s 20-ak metara od gola.

47' - Boljević je sada šutirao, ali ponovo dobro brani Abdulahović.

46' - Gol Željezničara je na kraju pripisan kao autogol Dušana Hodžića. Lopta se nakon šuta Krpića i odbrane Abdulahovića odbila od Hodžića u mrežu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+1' - Krpić je sada šutirao, ali nije dobro zahvatio loptu.

45' - Minut nadoknade.

45' - Još jedna lijepa kombinacija domaćih! Hiroš je petom ostavio loptu Al Džaberi koji šutira pravo u Abdulahovića.

39' - Velika šansa! Krpić se izborio za loptu, uposlio Hiroša, a ovaj Boljevića koji šutira iz sjajne šanse, ali Abdulahović fenomenalnom paradom spašava Tuzlake.

35' - GOOOOOOOOOL! Željezničar vodi, a strijelac je uz dosta sreće Sulejman Krpić! Odbranio je Abdulahović, odbila se lopta od Krpića i završila u mreži. Prethodno je Al Džaber poslao sjajan pas.

34' - Problemi za domaće. Amoa mora van igre zbog povrede, a umjesto njega na teren će Ovčina.

28' - Malo čarki na terenu, Mahmić i Hadžić su bili u jednom sukobu, ali sve se brzo smirilo.

Čarke na terenu. Screenshot

25' - Dobra akcija domaćih! Al Džaber je na kraju centrirao s lijeve strane, a Krpić glavom šutira pravo u Abdulahovića kojem je ovo peta intervencija.

24' - Željezničar traži put do gola, ali se Tuzlaci dobro brane.

15' - GOL! Promjena rezultata u Mostaru, Velež vodi protiv Posušja golom Mlinarića.

13' - Mirniji period igre na Grbavici.

8' - Amoa je pokušao atraktivno, ali je šutirao pravo u Abdulahovića.

6' - Prva šansa! Krpić je osvojio loptu, a onda uposlio Al Džabera koji šutira s ruba šesnaesterca.

3' - Prva akcija domaćih, Amoa je na kraju centrirao s desne strane, a lopta je prošla kroz šesnaesterac.

1' - Počela je utakmica!

0' - Uporedo ćemo pratiti dešavanja i s utakmice u Mostaru, gdje Velež od 18:00 sati dočekuje Posušje.

17:55 - Navijači Željezničara u glas pjevaju pjesmu u čast legendarnog Ivice Osima: "Slavit ćemo tvoje ime do u nama srce bije...".

Ovo je duel dvije ekipe koje se bore za opstanak u eliti, a treneri dva tima Dino Đurbuzović i Adnan Osmanhodžić odredili su početne sastave:

Željezničar: Muftić, Galić, Cocalić, Cavnić, Mahmić, Mekić, Al Džaber, Hiroš, Amoa, Boljević i Krpić.

Tuzla City: Abdulahović, Nikić, Delimeđac, Šukilović, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Hodžić, Kobiljar, Sušić i Ćosić.

Željezničar ovu utakmicu dočekuje u dobrom raspoloženju nakon dvije uzastopne pobjede i s 8. pozicije sa 33 osvojena boda.

S druge strane Tuzlaci su u seriji od tri poraza i u ovaj meč ulaze kao 11. tim prvenstva sa 27 bodova.

Kada je riječ o međusobnim duelima, Željezničar i Tuzla City su upisali po pobjedu ove sezone.

U prvom duelu odigranom na Grbavici "Plavi" su slavili s 3:1, a na Tušnju su Tuzlaci bili bolji rezultatom 3:0.

Glavni sudija današnjeg meča bit će Ermin Sivac iz Zenice.