Tok utakmice / PSG - Borusija Dortmund 0-1

Detalj sa utakmice PSG - Borusija - Avaz
Detalj sa utakmice PSG-a i Borusije - Avaz
+2

7.5.2024

Fudbaleri PSG-a dočekuju Borusiju Dortmund u revanš susretu polufinala Lige prvaka na svom stadionu "Park prinčeva".

"Milioneri" imaju minimalnu prednost iz prvog meča, koju im je donio Niklas Fulkrug.

Nakon večerašnjeg susreta saznat ćemo ko je prvi finalista Lige prvaka i ko će izaći na teren kultnog Vemblija 1. juna.

Glavni arbitar na ovom susretu bit će Daniele Orsato.

Tekstualni prijenost utakmice PSG-a i Borusije Dortmund pratite uživo na portalu Avaz.ba.

PSG - Borusija Dortmund 0:1 (Humels 50')

FT - Gotovo je. Borusija ide u finale!

90' - Još četiri minute nadoknade.

88' - Nova prečka za PSG! Sada je Vitinja pogodio okvir gola. Koliko sreće za Borusiju u ovim trenucima.

86' - Velika šansa za PSG! Prečku je pogodio Kilijan Mbape.

82' - Prijeti PSG ponovo. Markinjos šutira glavom pored gola.

80' - Velika šansa za Mbapea, ali ponovo brani fenomenalni Kobel.

80' - Lopta nema gdje da prođe. Šutiraju Asensio i Mbape, ali zaustavlja se stalno lopta u bloku.

77' - Ponovo Humels postiže gol, ovaj put je njemački defanzivac bio u ofsajdu.

76' - Opasan pokušaj Branta, ali izblokriali su to igrači PSG-a. Lopta je otišla u korner.

74' - Pokušava Mbape, ali lopta odlazi visoko preko gola.

66' - Slobodni udarac tik uz liniju. Prvo je dosudio penal, ali se predomislio i izvinio Orsato. Međutim, Asensio užasno šutira.

64' - Prvi žuti karton na susretu. Dobio ga je Sabicer.

63' - Ramos promašio novu priliku iz šesnaesterca.

61' - Stativa spašava Borusiju ponovo. Nuno Mendeš je šutirao, ali lopta pogađa okvir gola.

60' - Velika šansa za PSG! Imao je Ramos priliku da poravna na ovom meču.

55' - Prva izmjena na meču. Adejemija je zamijenio Rojs.

50' - GOLLL!!! Pogađa Humels glavom nakon centaršuta Branta iz kornera. Borusija je napravila veliki korak ka finalu.

47' - Velika šansa za PSG! Nakon kornera je u petercu bio Zair-Emeri, ali je pogodio samo stativu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Parizu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Zamalo autogol Borusije nakon udarca Fabijana Ruiza.

42' - Vitinja je pokušao iz daljine, ali lak je to posao za Kobela.

35' - Velika šansa za Borusiju! Adejemi je sjajno istrčao kontru, ali je njegov udarac na kraju zaustavio Donaruma. Ovo je bila najbolja prilika na meču.

35' - Loše je zahvatio Mbape loptu u petercu.

31' - Sjajan trk Mbapea, ali nakon toga akcija propada lošim udarcem Dembelea.

27' - Pokušaj Vitinje završava preko gola.

25' - Nakon interesantnih 20 minuta, igra je malo usporila na "Parku prinčeva".

19' - Velika šansa za Borusiju! Rajerson je izveo aut do Fulkruga, on mu je vratio loptu, a onda je desni bek šutirao. Međutim, pogodio je samo vanjski dio mreže.

15' - PSG je opasniji, ali je jasno da Borusija ima s čime napasti i da samo vrebaju svoju šansu.

13' - Velika šansa za PSG! Vitinja je pronašao Ramosa, koji je šutirao nakon okreta, ali lopta odlazi pored gola.

12' - Opasan pokušaj Adejemija, ali se Balardo ispriječio.

11' - Panična reakcija Donarume, nakon dodavanja Markinjosa. Poslao je loptu u aut.

7' - Prijeti i Mbape udarcem poslije kornera, ali nijedna prilika zasad nije ozbiljno namučila Kobela.

5' - Novi opasan centaršut Hakimija, ali lopta ponovo završava u rukama Kobela.

4'- Prva prijetnja PSG-a na susretu, ali brani Kobel.

1' - Počeo je susret u Parizu!