ODIGRAN PLEJ-OF

Sautempton pobijedio u najskupljoj utakmici na svijetu: Vraćaju se u Premijer ligu Engleske

Slavlje Sautemptona. Platforma X

Di. R.

26.5.2024

Sautempton je pobijedio ekipu Lidsa rezultatom 1:0 u finalu plej-ofa engleskog Čempionšipa i tako je izborio direktnu promociju u Premijer ligu Engleske.

Lids je bio favorit na ovoj utakmici ali u 24. minuti fudbaler Sautemptona , Adam Armstrong, sjajno pogađa mrežu Lidsa i donosi svojoj ekipi prednost.

Lids je napadao cijelu utakmicu ali jednostavno nisu uspjeli doći do pogotka. Imali su veliku šansu u 84. minuti kada je Danijel Džejms (Daniel James) propustio veliku priliku.

Džejms je dobro šutirao ali je lopta pogodila prečku i odbila se na liniju gola, a potom izašla van terena.

Rezultat je ostao 1:0 pa se ekipa Sautemptona vratila u Premijeršip.

Ekipa koja je pobijedila u finalu plej-ofa inkasirat će 160 miliona eura u naredne tri sezone.

Ukoliko Sautempton izbori opstanak u Premijer ligi iduće sezone cifra bi mogla porasti na 310 miliona eura.

Zbog toga se ova utakmica popularno naziva "najskupljom utakmicom na svijetu".