Susret se igra na stadionu Alijanc Arena u Minhenu

S utakmice Njemačka - Škotska - Avaz
+5

prije 3 dana

Fudbalska reprezentacija Njemačke otvorit će 17. izdanje Evropskog prvenstva protiv selekcije Škotske.

Susret se igra na stadionu Alijanc Arena u Minhenu.

Glavni sudija na ovoj utakmici bit će dobro poznati francuski arbitar Klemon Turpan.

Tekstualni prijenos utakmice Njemačke i Škotske pratite na portalu avaz.ba.

Njemačka - Škotska 5:1 (Virc 10', Musijala 19', Haverc 45+1', Fulkrug 68', Can 90+3' / Ridiger a.g. 87')

FT - Gotov je susret u Minhenu. Njemačka je s 5:1 pobijedila Škotsku.

90+3' - GOLLL!!! Pogađa i Emre Džan s ivice šesnaesterca.

90 ' - Igrat će se još tri minute.

87' - GOLLL! Malo radosti i za škotske navijače. Antonio Rudiger je postigao autogol. Lopta je defanzivca Njemačke pogodila lopta, a onda je on vrhunski pogodio. Samo u svoju mrežu...

85' - Sane je vrlo raspoložen u ovoj utakmici nakon ulaska.

80' - Nova prilika za Nijemce, ali Robertson šalje to u korner.

76'- Postigao je Fulkrug novi gol za Nijemce, ali je bio u ofsajdu.

68' - GOLLL!!!! Nemilosrdni Nijemci nastavljaju. Fulkrug je postigao sjajan pogodak, nakon što je ukrao loptu defanzivcima Škotske. Lopta je malo poskočila, a on je uhvatio volejom i zakucao u mrežu.

63' - Izašli su kod Njemačke Virc i Haverc, a ušli su Sane i  Fulkrug kod Njemačke.

62' - Novi žuti karton za Nijemce. Dobio ga je Tah.

58' - Velika šansa za Njemačku! Sjajan ubačaj Musijale, lopta pada sedam metara od gola, ali Virc loše zahvata loptu i šalje je preko gola.

51' - Pokušao je sada Ridiger s 40-ak metara. Uspijeva Gan odbraniti i poslati loptu u prvi korner na ovogodišnjem Euru.

48' - Prvi igrač koji je požutio kod Škota je Ralston, pošto je Porteus dobio crveni u prvom dijelu.

47' - Imali su Škoti slobodan udarac s lijeve strane, ali je to izbila odbrana Njemačke.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme! Po izmjena na obje strane Hanli je zamijenio Adamsa kod Škotske, a Gros Andriča kod Njemačke.

Detalj s utakmice Njemačke i Škotske - Avaz
+10

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme na Alijanc Areni.

45+1' - GOLLL!!! Haverc pogađa iz penala! Podsjećamo, Forteus je dobio crveni karton zbog starta nad Gundoanom.

44' - Turpan je dosudio jedanaesterac nakon konsultacije s VAR-om. Crveni karton i za Porteusa.

41' - Velika šansa za Nijemce! Šutirao je glavom Gundoan iz peterca nakon ubačaja Kimiha, ali brani to Gan. Doduše, nakon toga je udaren, pa VAR gleda.

38' - Prva prilika za Škotsku na utakmici poslije slobodnog udarca.

35' - U potpunosti je usporen tempo utakmice nakon drugog gola, što je i očekivano.

30' - Napadaju Nijemci, ali sada više nema opasnih prilika.

25' - Turpan je dosudio penal, ali nakon VAR provjere, vraćeno je na ivicu šesnaesterca. Iz slobodnog udarca se nije izrodila prilika.

19' - GOLLLL!!!! Nijemci su poduplali prednost, a nije prošlo ni 20 minuta. Fokusirano i vrlo ozbiljno izgledaju. Musijala je sjajno reagirao, poslao defanzivca u prazno i zakucao loptu u golu Gana. Ovaj put golman Škotske nije imao šanse.

15' - U prvih 15 minuta igra se praktično samo na dijelu terena koji pripada Škotskoj.

10' - GOOLLLL!!!! Previše su se uvukli Škoti i Virc ih je kaznio. Nakon dodavanja Krosa, on je sa 17 metara odličnim udarcem pogodio. Doduše, gol ide na dušu i golmanu Ganu zbog loše reakcije.

7' - Nijemci imaju prednost na početku utakmice. Dominiraju sredinom terena, Škoti su se previše povukli.

1' - Odmah na startu velika prilika za Nijemce! Virc je sam istrčao ispred Gana, ali brani to golman Škotske. Međutim, sudija je svirao ofsajd.

1' - Evropsko prvenstvo je zvanično počelo!

20:59 - Intonirane su himne obje reprezentacije. Sve je spremno za početak.

20:56 - Igrači izlaze na teren.

20:55 - Trofej namijenjen prvak iznijela je supruga pokojnog Franca Bekenbauera, Hajdi.

20:51 - Igrači su spremni za izlazak na teren, nakon završenog performansa.

20:45 - Počela je ceremoniaj otvaranja Evropskog prvenstva.

20:35 - Njemačka u ovom susretu važi za velikog favorita, ali Škoti su još u kvalifikacijama pokazali da znaju igrati s "jačim" reprezentacijama, kada su pobijedili Španiju.

Njemačka (4-2-3-1): Nojer, Kimih, Ridiger, Tah, Miterlštadt, Andrih, Kros, Musijala, Gindoan, Virc i Haverc.

Škotska (3-4-2-1): Gan, Porteus, Hendri, Tirni, Ralston, Mektominej, Mekgregor, Robertson, Mekgin, Adams i Kristi.