TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Italija - Albanija 2:1

"Azurima" je ovo jako bitna utakmica jer je Albanija označena kao potpuni autsajder u "grupi smrti"

S večerašnje utakmice - Avaz
+8

prije 6 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos druge utakmice grupe B koju igraju reprezentacije Italije i Albanije.

U prvom susretu ove grupe Španije je uvjerljivo savladala Hrvatsku rezultatom 3:0.

Italija - Albanija 2:1 (Bastoni 11', Barela 16'/ Bajrami 1')

FT - Kraj utakmice!

90' - Četiri minute nadoknade.

90' - Bilo je opasno! Dubinski pas je pronašao Manaja, savladao je Donarumu iz teške pozicije, ali lopta ide pored gola.

83' - U posljednje vrijeme šta se dešava na terenu u Dortmundu su izmjene. Ponovo dvostruka izmjena Lućana Spaletija. Retegui i Darmijan su u igri umjesto Skamake i Dimarka.

77' - Dvostruka promjena kod Italije. Kijeza i Pelegrini su ustupili svoja mjesta Kristanteu i Kambijasu.

76' - Rej Manaj ulazi u igru umjesto Broje. Riječ je o trećem strijelcu turskog prvenstva u minuloj sezoni. Više golova od njega dali su samo Mauro Ikardi i Edin Džeko.

69' - Izmjene kod Albanije. Hoksha je zamijenio Asanija, a Laci Sefera.

68' - Albanci su pokušali ugroziti gol Italijana, ali Aslani nije dobro šutirao.

60' - Šansa za Italiju! Kijeza je došao do lopte, a onda s ruba šesnaesterca šutirao lijevom nogom. Prozujalo je to pored desne stative albanskog gola.

56' - Italijani traže drugi gol kojim bi riješili pitanje pobjednika, Albanci odbijaju nalete "Azura".

52' - Aslani je pokušao iz slobodnog udarca, ali je pogodio živi zid.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nije bilo izmjena na odmoru.

46' - Nikolo Barela je postao tek četvrti Italijan koji je dao gol na dva različita prvenstva Evrope.

Prije njega, to su uspjeli Andrea Pirlo (2008. i 2012.), Antonio Kasano (2004. i 2012.), te Leonardo Bonući (2016. i 2020.).

Barela: Strijelac drugog gola za Italijane. UEFA

HT - Poluvrijeme u Dortmundu!

45+2' - Moglo je biti opasno! Centrirao je Kijeza, a Skamaka se bacio na loptu i loše je zahvatio. Otišla je ona na kraju pored gola.

45' - Tri minute nadoknade.

40' - Ponovo velika šansa za Italiju! Skamaka je bio u prilici, ali golman Strakoša spašava Albance.

Trenutak kada je Strakoša zaustavio Fratezija. Platforma X

34' - Stativa! Skamaka je lijepo proigrao Fratesija koji iz teške situacije nije mogao ništa drugo do lobovati Strakošu. Činilo se da je Strakoša savladan, ali u posljednji čas je loptu skrenuo u stativu.

31' - Sada jedan atraktivan pokušaj Pelegrinija makazicama, ali nije bio precizan nakon što je loše zahvatio loptu poslije centaršuta.

28' - Italijani pletu mrežu oko šesnaesterca Albanije. Pao je malo ritam igre, očekivano, jer je otvaranje bilo žestoko.

22' - Evo i prvog žutog kartona na večerašnjem susretu, a zaradio ga je Lorenco Pelegrini.

16' - GOOOOOOOOOOOOL! Ekspresan preokret aktuelnog prvaka Evrope. Sjajno je pogodio Nikolo Barela.

11' - GOOOOOOOOOOOL! Prava ludnica u Dortmundu, Bastoni je pogodio i vratio stvari na početak. Pelegrini i Dimarko su kombinovali nakon kornera.

Pelegrini je potom ubacio pred gol Albanije, gdje je najbolje reagovao Bastoni.

6' - Kijeza je sada pokušao zaprijetiti, ali njegov udarac je bio izblokiran.

2' - Ovo je najbrži gol u historiji Evropskih prvenstava. Prethodno je rekorder bio Dmitri Kiričenko koji je na Euru 2004. u Portugalu dao gol za Rusiju nakon samo 1:07 minute igre.

1' - GOOOOOOOOOOL! Kakva greška Dimarka, Albanci vode protiv Italije! Bajrami je iskoristio poklon Italijana i doveo tim u vodstvo nakon samo 23 sekunde igre!

1' - Počela je utakmica, Italija kreće u odbranu titule!

20:55 - U toku je intoniranje himni Italije i Albanije.

20:50 - Očekuje nas fantastična atmosfera u Dortmundu. Najavljeno je oko 50.000 navijača Albanije.

"Azurima" je ovo jako bitna utakmica jer je Albanija označena kao potpuni autsajder u "grupi smrti", stoga aktuelni prvaci Evrope nemaju pravo na kiks.

Dobra vijest za selektora Italije Lućana Spaletija (Luciano Spalletti) je da se vratio najbolji igrač Nikolo Barela (Nicolo Barella).

Italija: Donaruma, Di Lorenno, Bastoni, Kalafiori, Dimarko, Žoržinjo, Barela, Pelegrini, Fratesi, Kijeza i Skamaka.

Albanija: Strakoša, Mitaj, Ajeti, Đimsiti, Hisaj, Ramadani, Bajrami, Aslani, Seferi, Asani, Broja.

Utakmica se igra na Signal Iduna Parku, stadionu evropskog viceprvaka Borusije Dortmund, a sudeći prema snimcima s društvenih mreža, Albanija će imati ogromnu podršku.

Inače, pravdu na ovom duelu dijelit će njemački sudija Feliks Cvajer (Felix Zwayer).