Utakmica se igra na stadionu MHPArena u Štutgartu

Detalj s utakmice - Avaz
Detalj s utakmice Slovenija - Danska - Avaz
+7

16.6.2024

Fudbalska reprezentacija Slovenije igra protiv selekcije Danske u okviru 1. kola grupe C na Evropskom prvenstvu.

Utakmica se igra na stadionu MHPArena u Štutgartu. Glavni arbitar na ovom susretu bit će Sandro Šerer.

Tekstualni prijenos pratite uživo na portalu avaz.ba.

Slovenija - Danska 1:1 (Janža 78' / Eriksen 17')

FT - Kraj!

90' - Četiri minute nadoknade.

83' - Mijenaju Danci. Dolberg i Polsen su u igri umjesto Hojlunda i Vinda.

82' - Ovaj pogodak je dao krila Sloveniji, koja nastavlja s napadima. Šporar je zaprijetio Šmajhelu.

78' - GOOOOOOOOOL! Slovenci stižu do izjednačenja, više nije mogla ni sreća spašavati Dance. Janža je šutirao, a lopta na putu do gola zakačila nekog u odbrani i promijenila pravac.

77' - Stativa spašava Dance! Šeško je raspalio i pogodio okvir gola!

75' - Nova šansa za Slovence! Šporar se sada ubacio i uspio zahvatiti loptu, ali je iz blizine šalje pored gola.

67' - Izmjena kod Slovenaca. Umjesto Stojanovića u igri je Verbič.

67' - Velika šansa za Sloveniju! Čerin je šutirao glavom pored gola nakon centaršuta s lijeve strane.

65' - Oblak spašava Slovence! Sjajno je intervenisao i ostavio svoj tim u životu.

Kristiansen je centrirao, a Hojlund iz blizine nije uspio savladati odličnog Oblaka.

54' - Stojanović je požutio nakon prekršaja nad jednim fudbalerom Danske.

53' - Slovenci su tražili penal! Nakon gledanja VAR-a sudija Šerer je pokazao da se igra nastavi.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Štutgartu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Još minuta igre u prvom dijelu.

43' - Loš pokušaj Eriksena. Primio je loptu u šesnaestercu, ali lopta mu prelazi preko noge i šalje preko gola.

33' - Danci u potpunosti kontrolišu sredinu terena i uvijek su blizu da zaprijete golu. S druge strane, Slovenci vrebaju šanse iz kontranapada.

28' - Dvije opasne prilike pred golom Slovenije nakon ubačaja. Vrlo malo treba Dancima da zaprijete.

24' - Nakon primljenog gola razbudili su se Slovenci. U posljednjim minutama se više igra na polovini Danske.

17'- GOLLL!!!! Eriksen dovodi Dance u vodstvo. Sjajnu akciju je krunisao sjajnim prihvatanjem lopte i matiranjem Oblaka.

16' - Velika šansa za Slovence! Kako je opasan Šeško! Primio je loptu na 20-ak metara, a onda je ispalio bombu ka golu Šmajhela. Ipak, lopta odlazi pored gola.

10' - Pokušao je Kristijensen glavom poslije slobodnog udarca, ali odlazi to daleko od gola.

6' - Imao je priliku Vind, pobjegao je defanzivcima Slovenije, ali je bio u ofsajdu.

5' - Danci kontrolišu uvod utakmice.

1' - Počeo je susret u Štutgartu!