Ovo je pretposljednja utakmica prvog kola na Euru u Njemačkoj

Detalj s utakmice Turska - Gruzija - Avaz
+11

18.6.2024

Današnjim utakmicama iz grupe F zatvara se prvi krug Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Pratit ćemo tekstualni prijenos duela između Turske, koja je došla s velikim očekivanjima, te Gruzije, debitanta na velikoj sceni.

Turska - Gruzija 3:1 (Muldur 25', Arda Guler 66', Akturtolu 90+6'  / Mikautadze 32')

90+6' - GOLLL!!!! Akturtolu je iskoristio što je Mamardašvili ostao u šesnaestercu Turske i pogodio je praznu mrežu.

90+5' - Velika šansa za Gruziju, ali bit će samo korner.

90' - Igrat će se još šest minuta u Dortmundu.

87' - Kakva šansa za Tursku! Izvrstan centaršut Čelika, skače Jaziči, ali Mamardašvili paradom uspijeva sačuvati mrežu.

70' - Prečka spašava Tursku! Dupli pas Mikutadzea i Kočorašvilija razoružao je odbranu Turske, ali ovaj drugi pogađa prečku.

69' - Velika šansa za Tursku! Sjajnu akciju upropastio je Kokču. Sjajan prodor Ajhana, promiješao je odbranu pa dodao Kadiolu, koji je vratio na 11 metara za Kokčua, ali veznjak promašuje.

66' - GOLLL!!!! Kakav projektil Arde Gulera. Prihvatio je loptu, okrenuo se i namjestio i onda lansirao bombu s 25 metara i ostavio Mamardašvilija bez šanse da odbrani.

62' - Solidan pokušaj Kvarachelije iz teške pozicije, ali lopta odlazi pored gola.

56' - Velika šansa za Tursku! Kako je sada ovo odbranio Mamardašvili. Projektil Čalhanolua iz slobodnog udarca je odličnom reakcijom izbacio.

54' - Guler je sada pokvario sjajnu priliku. Kokču je prošao dva igrača dodao mu, ali je Guler užasno vratio.

52' - Kvarachelija je sjajno pronašao Mikautadzea, koji je iz okreta šutirao, ali uspijevaju to izblokirati turski defanzivci.

49' - Dobar pokušaj Citaišvilija, ali brani to Ginok bez većih problema.

46' - Velika šansa za Tursku! Ponovo je Muldur našao dobru poziciju pred golom Gruzije, ali loptu je veoma loše zahvatio.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Dortmundu!

45' - Još minuta će se igrati u prvom poluvremenu.

35' - Nova velika šansa za Gruziju! Mikautadze je u padu šutirao i imao priliku matirati golmana Turske, ali lopta odlazi tik pored gola.

32'- GOLLL!!!! Ne daju se Gruzijci. Nisu slučajno ni oni na Euru. Mikautadze je sjajno reagirao, preusmjerio loptu i matirao Ginoka.

27' - Poništen pogodak za Tursku nakon još jedne sjajne akcije. Pogodio je Jildiz, ali je bio u malom ofsajdu.

25'- GOLLL!!! Kakav pogodak Muldura! Kako je sjela lopta na nogu turskog defanzivca! Loptu je poslao pod prečku, nije imao golman šanse.

14' - Sjajan pokušaj Jildiza, ali brani Mamardašvili.

11' - Sada i Gruzijci napadaju!  Mekvabišvili je šutirao, lopta pogađa Bardakčija na putu, ali Ginok uspijeva to odbraniti.

10' - Najbolja prilika zasad na utakmici! Lopta se sretno odbila do Ajhana, koji je odlično primio loptu i njegov udarac je pogodio stativu.

10' - Nova prilika za Turke poslije kornera. Guler je ovaj put ubacio, a Bardački skočio i poslao loptu.

6' - Prva dobra šansa za Tursku na utakmici. Čalhanolu je ubacio iz kornera, a šutirao je Akajdin glavom preko gola.

2'- Duga lopta za Jilmaza, ali predaleko je to bilo za napadača.

1' - Počeo je susret na Signal Iduna Parku!

17:55 - Intonirane su himne selekcija. Sve je spremno za početak.

17:40 - Na društvenim mrežama se pojavio snimak tučnjave navijača Turske i Gruzije uoči utakmice.

Utakmica se igra na Signal Iduna Parku, stadionu Borusije Dortmund, a sudit će je Fakundo Teljo (Facundo Tello) iz Argentine.

Poznati su i početni sastavi:

Turska: Gunok, Muldur, Akajdin, Bardakči, Kadiolu, Ajhan, Čalhanolu, Guler, Kokdžu, Jildzić i Jilmaz.

Gruzija: Mamardšvili, Kverkelija, Kašija, Dvali, Kakabadze, Citaišvili, Mekvabiašvili, Čakvetadze, Kokorašvili, Mikautadze i Kvarachelija.