TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Škotska - Švicarska 1-1

Utakmica drugog kola grupe A igra se na stadionu u Kelnu, a sudi je Ivan Kružliak iz Slovačke

Škotska - Švicarska  - Avaz
Šaćiri - Avaz
Škotska - Švicarska - Avaz
Sve spremno za utakmicu - Avaz
+2

19.6.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos posljednje utakmice dana između Škotske i Švicarske.

Švicarci ovaj susret dočekuju s 2. mjesta grupe A i tri osvojena boda nakon pobjede nad Mađarskom (3:1), dok su Škoti nastradali na otvaranju prvenstva od domaćina Njemačke (1:5).

Škotska - Švicarska 1:1 (Šer autogol 13' / Šaćiri 26')

FT - Kraj!

90' - Četiri minute nadoknade.

89' - Kakva šansa za Švicarsku! Rezervista Amdouni je bio u šansi, ali njegov šut glavom ide pored desne stative škotskog gola.

87' - Mekgin je pokušao zaprijetiti s distance, ali lagan zadatak za Zomera.

83' - Embolo je postigao gol, ali je ono poništen zbog nedozvoljene pozicije.

80' - Ulazimo u posljednjih deset minuta ove utakmice.

75' - Dvostruka izmjena u Švicarskoj. Siero i Rieder su zamijenili Vargasa i Frojlera.

71' - Sada je i Mekgin dobio javnu opomenu u škotskom timu.

68' - Rezervista Mekena je požutio kod Škotlanđana.

67' - Najbolja šansa za Škotsku! Henli je pogodio stativu i propala je prilika da dovede svoj tim u novo vodstvo.

61' - Tirni se povrijedio kod Škotlanđana, aumjesto njega u igri je Mekena.

59' - Izmjena kod Švicarske. Embolo mijenja strijelca gola Šaćirija.

58' - Velika šansa! Endoje je bio "oči u oči" s golmanom Ganom, ali ne koristi zicer i šalje loptu pored gola.

55' - Dosadnih deset minuta u nastavku na stadionu u Kelnu, ništa uzbudljivo se ne dešava.

50' - Mektominej je požutio nakon jednog prekršaja.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade.

40' - Adams je ostao nakon kornera sam na drugoj stativi, međutim Somer mu je odbranio šut iz teške pozicije.

33' - Ofsajd! Endoje je dao gol za Švicarsku, ali je on poništen jer se napadač nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

32' - Velika šansa! Endoeje je dobio loptu od Vargasa, lijepo prevario svog čuvara, ali golman Gan spašava Škotsku!

31' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, a zaradio ga je Rodrigez.

26' - GOOOOOOOOOL! Magija Šaćirija koji je poslao loptu u same rašlje škotskog gola! Kaznio je novu grešku škotskih fudbalera.

20' - Švicarska napada, pokušava doći do poravnanja rezultata u Kelnu.

14' - GOOOOOOOOOL! Škotska vodi! Sijevnula je kontra škotskih fudbalera nakon kornera Švicarske. Robertson je iznio loptu, Mektominej je dobio povratnu, a lopta pogađa Šera i vara švicarskog golmana.

11' - Prvi korner za Švicarce. Škoti su do sada imali dva ubačaja iz ugla.

3' - Škoti su krenuli u napad. Već su izveli dva kornera. Zanimljivo je da iz ugla ubacuje jedan od najviših škotskih fudbalera Skot Mektominej.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Fudbaleri oba tima izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:45 - Na ovoj utakmici četvrti sudija je naš najbolji arbitar Irfan Peljto.

Poznati su početni sastavi za večerašnju utakmicu koja se igra u Kolnu, a sudi je Slovak Ivan Kružliak.

Škotska: Gan, Hendri, Henli, Tirni, Ralston, Robertson, Mektominej, Gilmor, Mekgregor, Mekgin i Adams.

Švicarska: Somer, Šar, Akandži, Rodrigez, Šaćiri, Frojler, Džaka, Vidmer, Abišer, Vargas i Endoje.