NESTVARNA STATISTIKA

Imamo najsretniju ekipu Eura: Dali dva pogotka bez šuta u okvir gola

Zanimljivo da je na dva susreta došla do golova, ali nije imala šut u okvir protivničkog gola

Detalj s meča Škotske i Švicarske. AP

19.6.2024

Škotska je najsretnija reprezentacija na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu za fudbalere koji se održava u Njemačkoj.

Ostrvljani igraju utakmicu drugog kola grupe A protiv Švicarske, a rezultat nakon prvih 45 minuta glasi 1:1.

Škotska je povela u 13. minuti nakon sjajne kontre. Skot Mektominej (Scott McTominay) je šutirao, a lopta je pogodila Fabijana Šera (Schar) i prevarila golmana Jana Somera (Yann Sommer).

To je drugi gol Škotske na ovom turniru, ali i drugi autogol rivala jer je Antonio Ridiger (Rudiger) u meču protiv Njemačke savladao vlastitog golmana (1:5).

Zanimljivo je da Škoti imaju dva postignuta pogotka u Njemačkoj, a da igrači ove reprezentacije nisu uputili nijedan šut u okvir gola.

Inače, Švicarska se u meč protiv Škotske večeras vratila u 26. minuti kada je fantastičan pogodak postigao Džerdan Šaćiri (Xherdan Shaqiri).